Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

HEMEN! ŞİMDİ DERHAL 11.11.2018 Pazar-Yüreğir/ADANA

PDFYazdıre-Posta

Bazı hastalar vardır doktora götürür muayene sıranı beklersin. Sıra gelince ya hasta kendisi ya da refakatçisi götürüp muayene yaptırır. Ama bazı hastalar vardır ki durumu çok ağır olduğu için ya ambulans çağırır ya da doktoru getirirsin. Hastanın kendisi fark etmezse bile durumu ağır olan

hastaların yakınları ilk anda ne yapacaklarını şaşırır telaşa kapılırlar. Ama doktor gelip hastaya müdahale edip hasta kendine gelince sevinirler.

İşte 90 seneden beri ihmal edilen eğitim sistemimiz sonucunda Milli eğitimin durumu ağır hastanın durumuna dönmüştür. Burada yetkili etkili ve sorumlu insanlara şöyle seslenmek istiyorum;

“EY KENDİNİ YETKİLİ, ETKİLİ VE SORUMLU SAYAN VE SORUMLU OLANLAR! GENÇLİK ELDE GİDİYOR. BİR AN ÖNCE EĞİTİM SİSTEMİNİ DEĞİŞTİRMEKSEK YARIN ÇOK GEÇ OLUR. GENÇLERİMİZ GÜZ GELİNCE AĞAÇLARIN YAPRAĞI SASARIP DÖKÜLDÜĞÜ GİBİ DÖKÜLÜYOR. YAPRAKLAR YERE DÖKÜLÜRKEN GENÇLERİMİZ İÇKİNİN KUMARIN, UYUŞTURUCUNUN, HIRSIZLIĞIN ZİNANIN ÇUKURUNA DÜŞÜYOR. ÖYLE BİR DÜŞÜYORKİ BİR DAHA ÇIKMASI PEK MÜMKÜN GÖRÜNMÜYOR.

MEVCUT EĞİTİM SİSTEMİ MATERYALİST VE ATEİST BİR GENÇLİK YETİŞTİRİYOR. DİKKATİNİZİ ÇEKTİĞİNİ BİLMİYORUMA AMA MEMLEKETİMİZDE FETÖ’NÜN, FRANSA, ALMANYA, İNGİLTERE VE BİRÇOK DEVLETİN OKULU OLMASINA RAĞMEN HER NE HİKMETSE PKK’NIN OKULU YOK. NEDEN? ÇÜNKÜ MEVCUT SİSTEM PKK’LI YETİŞTİRİYOR. PKK’LI TERÖRİSTLERİN TASMASINI ELİNDE TUTAN GÜÇ BU MEMLEKETTE OKUL AÇMA İHYİYACI DUYMAMIŞTIR. PKK TERÖR ÖRGÜTÜNE KATILMAK İÇİN OKUMAMIŞ CAHİLLERDEN ÇOK ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ VEYA ÜNİVERİSİTEYİ BİTİRENLER KATILIYOR. BU BİLE BİZE TEK BAŞINA EĞİTİM SİSTEMİMİZİM ÇÖKÜŞÜNÜ GÖSTERMİYOR MU?

YENİ MİLLİ EĞİTİM BAKANI MİLLİ EĞİTİMDE KÖKLÜ DEĞİŞİKLİKLER YAPMA YERİNE PANSUMAN TEDBİRLERLE UĞRAŞIYOR. SAYIN BAKAN ÖĞRENCİNİN ÖĞRETMENE PARMAK SALLADIĞI; VELİNİN ÖĞRETMENİ DÖVMEK VEYA ÖLDÜRMEK İÇİN OKUL KORİDORLARINDA ÖĞRETMEN KOVALADIĞI BİR ZAMANDA “ZORBALIĞIN ZARARLARINI” ANLATAN 10 DAKİKALIK VİDEOLARI SEYRETMEKLE ÇÖZÜLECEK KADAR BASİT DEĞİL. MESELE SİZİNDE BİLDİĞİNİZ GİBİ KANGREN OLDUĞU İÇİN İYİLEŞMESİ İÇİN SİSTEMİN KÖKTEN DEĞİŞTİRİLMESİ GEREKİYOR.

BU MİLLETİN GELECEĞİ OLAN GENÇLERİ KURTARMAK İÇİN HER RASTGELE KİMSELERİN EĞİTİM FAKÜLTELERİNDE OKUYUP ÖĞRETMEN YAPILMAMSIYLA BAŞLAR. EN BASİTİNDE BÜTÜN PARALARI DEVLETİMİZ TARAFINDAN KARŞILANAN KKTC DE BİLE ÖĞRETMEN OLMANIN KRİTERLERİ VAR. CUMHURİYETİN İLK YILLARINDA BİLE ÖĞRETMEN OKULLARINDA DİN DERSİ MECBURİ OLARAK OKUTULUMUŞ.

BÜYÜK BİR İLİMİZİN BİR OKULUNDA CUMA NAMAZINA GİTMEK İÇİN ÖĞRETMENLER OKUL İDARESİNE DERSLERİNİN ONA GÖRE AYARLANMASINI BELİRTEN BİRER DİLEKÇE YAZIYORLAR. DİLEKÇEYE ALTI AY SONRA İDARE TARAFINDAN ; “ CUMA NAMAZI VAKTİNİNİN NE ZMAN BAŞLAYIP NE ZAMAN BİTTİĞİNİ BİLEMEDİĞİMİZ İÇİN DİLEKÇENİZE UYGUN CEVAP VERİLEMEMİŞTİR” ŞEKLİNDE CEVAP VERİLMİŞTİR. AYNI İLİN BAŞKA BİR OKULUNDA OKUL MÜDÜRÜ DERSLERİ CUMA SAATİNE GÖRE AYARLADIĞI İÇİN ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN BERABER CUMA NAMAZINA GİDİYOR. ALLAH AŞKINA SÖYLEYİN SİZİN TERCİHİNİZ HANGİ MÜDÜR? CUMA NAMAZININ NE ZAMAN BAŞLAYIP BİTTİĞİNİ BİLMEYEN Mİ YOKSA DERS SAATİNİ CUMA NAMAZINA GÖRE AYARLAYIP ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİSİYLE NAMAZA GİDEN Mİ?

YİNE AYNI ŞEHRİMİZDE DAHA BİR SENE ÖNCE BİR İMAM HATİP ORTAOKULUNDA OKUL MÜDÜRÜ KIZ İLE ERKEKLERİ AYNI SIRADA OTURTMAYA KALKMADI MI? SAYIN BAKAN ALLAH AŞKINA ELİNİZDE CUMA GÜNÜNÜ DERS SAATLERİNE GÖRE AYARLAYACAK VEYA KIZ ÖĞRENCCİLERLE ERKEK ÖĞRENCİLERİ BERABER OTURTMAYACAK MÜDÜR YOK MU? MEVCUT MÜDÜR VE ÖĞRETMENLERİN YETKİLERİNİ KULANARAK YAPTIKLARI YETMİYORMUŞ GİBİ ŞİMDİ GATELERDE MİLLİ EĞİTİM YENİ BİR DÜZENLEMENİN HAZIRLIĞI PEŞİNDEYMİŞ. O HAZIRLIK DA MÜDÜRLERE YENİ STATÜ VERİLEREK MAAŞLARINDA ARIŞ YAPILACAKMIŞ.

SAYIN BAKAN BURADA BİR DEFA DAHA SÖYLÜYORUM; “KEM ÂLÂT İLE KEMALAT OLMAZ.” BU SÖZ KÖTÜ ALET VE MALZEMELER İLE İCRA EDİLEN İŞLERDE OLGUNLUĞA ERİŞİLEMEYECEĞİNİ, İYİ BİR ESER VERMEK İÇİN MALZEMENİN EN İYİSİNİN SEÇİLMESİ GEREKTİĞİNİ İFADE EDER.

ÖĞRENCİLERE BEDAVA KİTAP BASIT DAĞITMAK GÜZEL AMA KİTAPLARIN İÇERİĞİNİ BAKMAK LAZIM. KİTAPLARIN İÇERİĞİ TAMAMNE BOŞALTILMIŞ DURUMDADIR. DERS KİTAPLARINDAKİ SAÇMA SAPAN FİKİRLERİN ÇIKARILARAK YERİNE MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZİ YANSITACAK ŞEKİLDE YENİDEN YAZILMASI GEREKİR.

FETÖ SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ÜLKEYİ İŞGALE KALKMASININ ÜZERİNDE BUGÜN İTİBARIYLA 28 AY GEÇMESİNE RAĞMEN HALA DEVLETİN ÜST KADEMELERİNDE BİLİNDİĞİ HALDE KRİPTO FETÖCÜLER HİÇ BİRŞEY OLMAMIŞ GİBİ GÖREVLERİNE DEVAM EDİYORLAR. BANA GÖRE BUNLARIN KİM OLDUĞU MİT’TEN KAYITLIDIRLAR.

MİLLİ EĞİTİMİN MESELELERİ BUGÜNDEN YARINA BİTECEK KADAR BASİT MESELELER DEĞİL. AMA MESELELERİ ÇÖZMEK İÇİN BİR YERDEN BAŞLAMAK GEREKMEZ Mİ? MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MİLLİ EĞİTİME NE ZAMAMA KADAR TÜCCAR MANTIĞIYLA BAKMAYI BIRAKARAK EĞİTİMCİ GÖZÜYLE BAKACAK? OKULLARDAKİ DİSİPLİNSİZLİK, DEVAMSIZLIK VE BÜTÜN BUNLARA İLAVETEN İLK VE ORTAOKULLARDAKİ MEVCUT TOPTANCI SINIF GEÇMEYE NE ZAMAN SON VERİLECEK?

SAYIN BAKAN ATALARIMIZ “BU RÜZGÂR BÖYLE ESERSE NE SAKAL KALIR NE DE BIYIK” SÖZÜNÜ BOŞUNA SÖYLEMEMİŞLERDİR. ÖNÜMÜZDE KURTULUŞ SAVAŞI KADAR ÖNEMLİ OLAN MAHALLİ SEÇİMLER VAR. SİZİN MİLLİ EĞİTİMİN MESELERİNE HEMEN! ŞİMDİ DERHAL MÜDAHALE ETMENİZ GEREKİR.” SELAM VE DUA İLE.