Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

AK PARTİYİ BİTİRMENİN KILAVUZLARI ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADI 23.11.2018 Cuma-Yüreğir/ADANA

PDFYazdıre-Posta

Bir parti kurulurken ne kadar iyi niyetlerle kurulsa bile aradan geçen zaman sürecinde iktidara gelmek ve iktidarda kalmak için birçok fedakârlıklar yapıyorlar. Yapılan bu fedakârlıklar sayesinde uyanık geçinenler zamanla bu partinin içine yerleşerek devletin kaynaklarının başına ya kendileri ya da kendi zihniyetinden olanları getirip yerleştiriyorlar. Bu şekil hareket ederek kendine benzetemedikleri partileri devletin

imkânlarını kanun adına kullanarak iktidarda düşürüyorlar.

İşte AK Parti yukarıda saydığım iki tehlike ile karşı karşıya getirilmiştir. Büyük bir ilimizin vilayet konağının 2000 yılından önce evrak işleri şefliğini yapan bir arkadaşı bir iş icabı ziyaret etmiştim. Evrak işleri binanın girişinde ve yukarı çıkan merdivenleri gören bir yerdeydi. Kendisine geçmişte bir iyiliğim olmuş. Kendisi beni memurların çalıştığı bölümün arkasına götürdü. Orada oturup sohbet ettik. Ve ben kendisine; Kaç seneden beri burada çalıştığını sordum. O da ban 23 seneden beri çalıştığını söyledi. Ben kendisine; “-Bu 23 sene zarfında bunca iktidar değişti. Bu merdivenlere çıkıp inenler değişti mi? Diye sordum. Kendisi derin bir nefes aldıktan sonra; “Hocam ne yazık ki iktidarlar değişti ama bu merdivenlere çıkıp inenler hiç değişmedi” diye cevap verdi.

Bu iktidarın imkânlarından en çok yararlananlar ne yazık ki bu iktidarı hiç sevmediler. Hiç sevmedikleri gibi her fırsatta bulundukları pozisyonu kullanarak AK Parti iktidarını düşürme planları yaptılar.

Bu planları yapan kurumların başında Maliye, Elektrik kurumu, Su işleri ve güvenlik kontrolleri geliyor. Mesela bugünlerde vergi kontrol memurları mükellefi kontrol ettikleri gibi geçmişte vergi borcu olanlara tebligat göndermeye başladılar. 2-3 aylık elektrik borcu olanların elektrikleri her ne hikmetse bugünlerde kesiliyor. 5-6 aydan beri su borcu olanlara belediyenin kapatmak için mühürlediği su sayaçlarının mühürlerini kırıp su kullanırken suları bugünlerde belediye tarafından kesilmeye başlandı. Aynı şekilde büyük şehirlerimizde trafiğin en kalabalık olduğu akşam saatlerinde trafik denetleme ekipleriyle güvenlik ekipleri trafiği alt üst edecek şekilde denetleme yapıyor. Yani ne hikmetse mevzuat bugünlerde hızlı işlemeye başladı (!!!)

Danıştay’ın o kadar ağır iş yükü varmış ki (!!!) AK Partinin üç sene önce yürürlükte kaldırdığı Andımızla ilgili yürütmeyi durdurma başvurusu yapılmasını ancak üç sene sonra yürütmeyi durdurmayı kararı veriyor.

İçeride bu ve benzeri hareketler olurken dışarıda da buna benzer hareketlenmeler oluyor. Önce üye olmadığımız kredi derecelendirme kuruluşları Türkiye’ye yabancı sermeye akışını durdurmak için notumuzu düşürdüler. Ama kimse dinlemedi. Yabancı sermeye gelmeye başladı.

Arkasında AHİM terör örgütüyle iç içe hareket eden, partisinin milletvekilleri Kandil’e arabalarıyla silah ve gıda taşırken yakalanıp cezaevine konmaları yetmezmiş gibi açıkta açığa sırtlarını PKK, YPG ve PYD’ ye dayadıklarını söyleyen ve 53 kişinin katlinde dahiliyeti olan HDP’nin tutuklu lideri Selahattin Demirtaş’ın kişilik hak ve hürriyetinin engellendiğini ileri sürerek derhal serbest bırakma kararı aldı.

Bütün bunlardan daha korkuncu ise AK Partili yetkililerin çoğu egolarını tatmin etmek için AK Partili olmadıkları bilinenleri bizim partidedir diyerek bürokrat ataması yaptırıyorlar. Diğer tarafta da aynı şekilde hiç AK Partili olmayan kişileri Belediye başkanı olarak aday göstermeye başladılar.

Peygamberimiz (SAV) Mekke’de İslam’ı yaymaya çalışırken karşısında açıktan kendisine düşman olan müşrikler vardı. Peygamberimiz düşmanlarını biliyordu. Onlara Peygamber Efendimizi biliyorlardı. Herkes ona göre vaziyet alarak yoluna devam ediyordu. Peygamber Efendimizin Mekke fethedildikten sonraki ganimet paylaşımlarının çoğalması üzerine Mekke’deki müşriklerden çektiklerinin daha fazlasını münafıklardan çok çekmiştir.

Şimdi AK Parti ve onun doğal lideri Sayın başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da aynı durulma karşı karşıya gelmiştir. Dün Peygamber Efendimizin etrafını münafıklar sarmıştı. Bugün de Sayın reisin etrafını dalkavuklar sarmıştır. Artık reisimiz 2003 ile ondan sonraki yıllarda milletin içine girdiği gibi giremiyor. Bu dalkavuklar onun etrafını FİLDİŞİ kuleleri gibi sarmış vaziyetteler. Bu dalkavuk çetesi bukalemunlar gibi girdikleri renge göre boyandıkları için reisimizin gözünü boyamaya çalışıyorlar. İnşallah reisimiz bu dalkavuk güruhunu UHULET VE SUHULETLE hareket ederek kötü gidişatı başlamadan bitirir. ALLAH ZALİMLERİN KÂFİRLERİN VE MÜNAFIKLARIN ŞERRİNDEN BU MİLLETİ MUHAFAZA EYLESİN. ÂMİN. SELAM VE DUA İLE