Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

BEN SELVİ AĞACI DEĞİLEM Kİ HER RÜZGÂRA GÖRE EĞİLEM 12.1.2019 Cumsrtesi-Yüreğir/ADANA

PDFYazdıre-Posta

Çocukluğumuzda “Bir bu yana bir o yana sallanır…” Diye başlayıp devam eden bir türkü vardı. Atalarımızda karşısındaki laf anlama birisiyle tartışmaya başlayıp ona laf anlatamayınca; “BEN SEVİ AĞACI DEĞİLEM Kİ HER RÜZGÂRA GÖRE EĞİLEM” demişler.

Lozan’da Türkiye’ye devlet kurma izni Hilafetin bir yıl içinde kaldırılması; Ayasofya’nın müzeye

dönüştürülmesi; Başkentin başka yere taşınması ve benzeri maddeler vardı. Lozan’ın gizli maddelerini geçenlerde BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ açıkladı. Hilafetin bir yılda kaldırılması beklenmeden 6 ay sonra kaldırılmıştır. Aynı şekilde Ayasofya camiden müzeye çevrilmiş, Başkent olarak da Ankara seçilmiştir. 1453 yılından bu yana İslam’ın kalbi durumundaki İstanbul 28 Mayıs 1453 tarihindeki konumuna döndürülmüştür.

Rahmetli Şehid Adnan Menderes Türkiye’nin meselelerine AT GÖZLÜĞÜYLE bakmak yerine FERASETLE BAKMIŞTIR. Feraset Arapçadaki Hisan kelimesinden türemiştir. Hisan; at demektir. Atın gözleri 3600 görür. Sürücüler atın bu özelliğini bildikleri için ata AT GÖZLÜĞÜ takıp rahat bir şekilde eşya ve yük taşırlar. Eğer atın gözünde gözlük olmazsa ata yük ve eşya bindirmek oldukça zor olur.

Lozan’da bize verilen devlet kurma iznine göre biz millet olarak hiçbir şeyi mal etmeyecektik. Avrupalı imal edecek bizde onlardan satın alacaktık. Rahmetli Şehid Adnan Menderes Lozan’da bize çizilen at gözlüğünü kullanmadığı için idam edilmiştir.

Rahmetli Menderes ve beraberindeki heyet, 17 Şubat 1959 tarihinde Londra'da yapılacak Kıbrıs görüşmelerine katılmak için Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan yola çıktı. Kazanın gerçekleştiği 17 Şubat'tan bir gün sonra dönemin İngiliz gazetelerinin hemen hepsinin manşetlerinde Menderes'in kurtulduğu uçak kazası yer aldı.

Londra'daki Kıbrıs konferansına gelirken ormanlık bir alana uçağı düşen Menderes'in sağ kurtulduğunu vurgulayan gazeteler, sayfalarında uçağın enkazından ve itfaiye ekiplerinin enkaz aramasından fotoğraflara da yer verdi. Yoğun sisin etkili olduğunu belirten dönemin İngiliz gazeteleri, haberlerinde ilginç detaylara dikkati çekti.

Lozan’da bize devlet kurma izni vermeden önce gözümüze adeta at gözlüğü takmışlar ve bize; “Size çizdiğimiz rotadan şaşmadan devam edin” demişler. Batının çizdiği rotanın dışına ilk çıkış Rahmetli Şehid Başbakan Adnan Menderes çıkmıştır.

Türkiye'nin eski Başbakanlarından Adnan Menderes'in İngiltere'nin başkenti Londra yakınlarında geçirdiği ve sağ kurtulması da onda insanüstü özelliklerin olduğu zehabına kapılarak hareket edilerek idam edilmesine karar verilmiştir.

Arkasında Süleyman Demirel çıkmaya teşebbüs etmiş. O da 12 Mart 1971 tarihinde Muhtıra ile alaşağı edilmiştir. Daha sonra Rahmetli Şehid Turgut Özal rotanın dışına çıkmıştı. O da bizzat ailenin dahiliyetiyle zehir verilerek öldürülmüştür. Daha sonraki yıllarda aynı şekilde Rahmetli Şehid Başbakanlardan Necmettin Erbakan rotanın dışına çıkmış. O da 28 Şubat Postmodern darbeyle iktidarda indirilmiştir.

Hani kurt alıştığı dereyi ikide bir yoklayıp yemek için koyun-kuza arar” hesabı amerikan oğlanları 2007 yılında Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a E-Muhtıra çekip korkutup kaçırmak istediler ama Kasımpaşalı için bunlar hafif numaraydı. Kendisine E-Muhtıra verenlere meydan okuyarak erken seçime gidip bu tehlikeyi çabuk atladı. Arkasında amerikanın buradaki oğlanları Türkiye’nin en büyük partisine kapatma davası açarak sindirmek istediler. Hatta hatırlarsanız AK Partinin kapatma davasında 6 RED oyuna karşı 5 EVEY oyu verilmişti. Yani kapatma kıl payı atlatılmıştı. Eğer onda başarılı olsalardı Fetö silahlı terör örgütü ne MİT başkan ve yardımcılarını ifadeye çağrılacaktı. Ne 27 Mayıs 2013 tarihinde Gezi kalkışması olacaktı. Ne 17 25 Aralık yargı darbesine teşebbüs edilecekti. Ne de 15 Temmuz 2016 Cuma günü ülkemiz toptan işgal edilmeye kalkılacaktı.

15 TEMMUZ 2016 TARİHİNDEN SONRA BU ÜLKE TAM BAĞIMSIZ BİR ÜLKE OLMUŞTUR. Yukarıda saydıklarımın hepsi ESKİ TÜRKİYE’DE KALMIŞTIR. SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN GEREK BU ÜLKEDEKİ SOLCULAR OLSUN GEREKSE BU SOLCULARIN YURTDIŞINDAKİ UZANTILARI OLSUN HEPSİNİ TERS KÖŞE YATIRDI. Düşünsenize daha bundan 17 yıl önce bu memleketin solcuları başta Rusya olmak üzere Küba’yı, Çin’i ve Kuzey Kore’yi yalancı cennet olarak bize anlatmazlar mıydı? Şimdi ne oldu da bunların başına taş mı değdi? Yoksa bunların daha önce akılları çalışmıyordu da şimdi mi çalışmaya başladı? Bunlardan birileri televizyona çıkıyor ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya ile yakınlaşmasını tenkit ederek; “Bak daha önce Adnan Menderes Rusya’ya döndü. Sonu idamla bitti. Süleyman Demirel Rusya’ya gitmek için davet aldı. Bir ay sürmeden iktidardan uzaklaştırıldı. Şimdi sen Rusya’yla çok sıkı fıkı ilişkiler kuruyorsun Senin sonunda Menderes gibi olmasın” diyor.

Bre gafil ve densizler! Şimdi size tarihi birkaç not aktaracağım. Ve arkasında sizin kimin oğlu olduğunuza siz kendiniz karar vereceksiniz.

1960 darbesinden sonra gerçekleşen “Eminsu Olayı”nı bilmem kaç kişi biliyor. Bir gecede emekliye sevk edilen beş binin üzerinde subay.

Neden bu kadar subay bir gece de emekli edildi? Niçin bu değişim gerekliydi? ABD, emekli aylıklarını neden finanse etti? ABD, o subayların emekli maaşlarını finanse etti ve karşılığında ne aldı?

Bakınız bu darbe ve olaydan sonra ülke inanılmaz bir girdabın içine girdi ve hâlâ bu girdaptan çıkabilmiş değiliz. Darbeler, sansasyonel suikastlar, faili meçhuller, bitmeyen terör ve ülkede sürekli gerginlik ortamının devam ettirilmeye çalışılması bir tesadüf mü?

Daha önceki yıllara gidersek cumhuriyetin ilk yıllarından kırklı yıllara kadar doğuda CHP teşkilatlarının olmadığını görüyoruz. Bu ne demek oluyor?

11 Eylül 1980 günü bir kuvvet komutanı amerikadan dönüyor.12 Eylül 1980 Pazar günü ihtilal oluyor. Amerikalı başkan toplantı halindeyken başkan yardımcılarından birisi başkanın kulağına eğilerek; “-Bizim çocuklar Türkiye’de işi başarıp ihtilal yapmışlar” diyerek sevinmişler. O günkü Genelkurmay başkanı Kenan Evren’de çıkmış vatanın selameti rejimin teminatı olarak kendilerinin bu ihtilalı yapmaya mecburi olduğunu söylemişti. Hâlbuki kazın ayağı hiç de öyle değildi. Çünkü amerika ve avrupa sömürü hortumlarını Türkiye’nin hazinesine takmak istiyordu. Bunun için uygun bir ortamın olması lazımdı ve ihtilal sayesinde uygun ortam oluşturuldu.

Kurdun dumanlı havayı sevmesi gibi derin avrupa da krallıkları ve koalisyon hükümetlerini çok severler. Tam sırası gelmişken size birde daha yakın tarihte olan bir olayı anlatarak bugünkü yazımı bitirmek istiyorum. İşte yakın tarihin acı ve elem dolu hazin bir hikâyesi: 54.Türkiye Cumhuriyeti hükümeti zamanında Başbakan Necmettin Erbakan IMF’ye olan borcumuzu ödemek için para bloke edilir. Fehim Adak başkanlığından üç kişilik bir heyet IMF’ye olan borcumuzu ödemek için amerikaya gider. Randevular önceden alınmıştır. Randevu saati beklenirken başkan yardımcısı ziyaretin sebebini sorar. Sayın Fehim Adak;-Size olan borcumuzu ödemeye geldik, der. IMF yöneticisi;-Efendim, iyi düşünmüşsünüz ama IMF borç kapatmayı sevmez. Bu işinizi zor olur, derken IMF başkanı gelir. Hal hatır faslından sonra Sayın Fehim Adak;-Size olan borcumuzu ödemeye geldik, der. Başkan anlamadığını ve cümleyi bir defa daha tekrar etmesini tercüman söyler. Tercüman durumu Sayın Fehim Adak’a söyler. Fehim Adak cümleyi aynen tekrar eder. IMF başkanı kahkaha atarak güler. Arkasında sizin o kadar paranız yok ki, isterse Ankara’yı arayıp sorun der. Ankara’yı ararlar. Ekonomide sorumlu DYP milletvekili Ufuk Söylemezle konuşurlar. Ufuk söylemez bloke edilen parayı biraz önce teşvik olarak dağıttıklarını diye cevap verir. Bizimkiler süt dökmüş kedi gibi sessiz sedasız Ankara’ya geri dönerler.

SELAM VE DUA İLE DERKEN ARTIK TÜRKİYE NE SİZİN NE DE AMERİKALI VE AVRUPALILARIN BİLDİĞİ BİR ÜLKE DEĞİL. ARTIK TÜRKİYE TAM BAĞIMSIZ BİR ÜLKEDİR. BAKIN BAŞTA AMERİKA OLMAK ÜZERE SUUDİ ARABİSTAN, BAE, SURİYE MUHABERATI VE MOSAD BAŞTA OLMAK ÜZERE SUDİARABİSTAN’IN İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞUNDA CEMAL KAŞIKÇI’YI HUNHARCA ÖLDÜRDÜLER. TÜRKİYE’Yİ ZOR DURUMA SOKUP HEM İSLAM DÜNYASINDA HEM DE BATIDA PRESTİJİNİ SARSACAKLARDI AMA ELLERİNDE PATLADI. SELAM VE DUA İLE.