Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

ÜLKEM İNSANININ İNSANLARA İNSANLIK DERSİ VERECEK SERLEVHALARDAN BAZILARI 17.1.2019 Perşembe-Yüreğir/ADANA

PDFYazdıre-Posta

Ülkem insanının büyük çoğunluğunun kumaşı yerli olduğu için dışarıdan gelen suni yanlışlara meyil etmiyor. Kendine yarışır bir şekilde İHDİNAS-SIRATEL MÜSTEKİM” yolunda yürümeye devam ediyor. Her şeyin madde ölçeğinde ölçülüp tartıldığı bir zamanda kaybolmayla yüz yüze gelmiş insanlık dersleri vermeye devam ediyor.

Biz böyle izzet ve şerefimizde yolumuza devam ettiğimizi gören birçok devlet de bizim gibi yoluna dönerek

devam etmeye başladı. Maddenin hortladığı adeta dokunulmaz kılındığı bir zamanda ülkem insanı parayı “ELİN KİRİ “ olarak görmüş ve KARUN gibi biriktirmek yerine EBUBEKİR’İ SIDDIK (ra) gibi olmasa da ÖMER’ÜL-FARUK (ra) gibi dağıtmışlardır. Yani SIDDIKIYET mertebesinin bir altı olan FARUK mertebesine ulaşmışlardır.

Ülkem insanı bu terbiye ile hareket ettiği için bütçesi amerikanın bir aylık bütçe açığı kadar bütçesi olmasına rağmen 2017 yılında dünyada en çok insani yardım yapan ülke olmuştur. BM genel sekreteri fakir-fukara, yetim, aç ve biilaç kimselere yaptığı yardım için Türkiye’ye; “Dünyayı kucaklayan ülke” demiştir.

Koskoca Endonezya bile Myanmar zulmünden kaçarak ülkesine yerleşen Arakanlıların sayısı 100 bine ulaşınca geçişler için sınırlarını kapattı. Türkiye 8 senedir Suriyeli ve Iraklı 4 milyon insanı barındırması yetmiyormuş gibi Endonezya hükümet yetkililerine telefonla ulaşarak sınırı açık tutmalarını; gelecek olan Arakanlıların bütün ihtiyaçlarını kendileri tarafından karşılanacağı garantisini verdi. Söz vermekle kalmayıp hemen 500 bin kişinin barınacağı konteynır şehri inşaya başladı. Ama 1 milyon kişi geldiği için yeni yeni konteynırşehirler inşa etti. Bunlar bizzat devlet tarafından yapılan işlerdi.

Bunların dışında ülkem insanın vekâlet yoluyla bağışladığı kurbanlar kesilerek 116 ülkede etleri dağıtıldı. Ülkem insanı“KOMŞUSU AÇKEN TOK YATAN BİZDEN DEĞİLDİR” DÜSTURUYLA HAREKET EDEREK birçoğu kendi evini sokak hayvanlarına barınak yapmıştır. Bir başkası yolda geçerken karın üstünde yatan köpeğin soğuktan titrediğini görünce sırtındaki şalını çıkararak o köpeğin üstünü örtmüştür. Bir başkası 14 metre değinliğe düşen köpek yavrusunu çıkararak kendi hırkasını ona sarmış ve veteriner hekime muayene için götürmüştür.

Yurdumun bir başka insanı savaş uçağını 30 metre indirerek terör yuvasını bombalayıp masum insanları kurtarmıştır.

Aynı şekilde PKK’nın Doğu ve Güneydoğuda kazıdığı hendekleri temizlemek için orada görev yapan polisler girdikleri boş evlerde çay demlemek için aldıkları çay ve şekerlerin parasını yerine koydukları yetmiyormuş gibi bunun helal olup olmadığını da bizzat yetkililere sorup “Helal” fetvası aldıktan sonra o çay ve şekeri kullanmaları gibi.

Aynı şekilde o yerlerde görev yapan asker ve polislerimiz kendi yemeğini oradaki çocuk ve yaşlılarla paylaşmışlardır. Hele birisi vardı ki arkadaşı PKK’nın ateş çemberinin içinde kaldığında arkadaşı zarar görmesin diye onun üstüne abanarak kendisini siper yapmıştır. Daha sonra niçin böyle yaptığı sorulunca; “Kendisini bekâr olduğunu arkadaşının ise evli ve çocuk sahibi olduğunu; Kendisi Şehid olması sadece anne-babasının üzüleceğini ama arkadaşının Şehid olması halinde eşinin dul, çocuğunun yetim kalacağını” şeklinde cevap vermiştir.

Bir başkası piknik yaparken baraj kapaklarının açılmasıyla suyun ortasında mahsur kalan 30 kişiyi dere suyunu pist yaparak helikopteri indirip kurtarmıştır.

Sayısını bilemediğim kadar insanımız yolda yürürken veya çöp bidonunu çöp kamyonuna yüklerken gördüğü yüklü miktardaki para ve altının kuruşluna bile tenezzül etmeden sahibine verilmesi için güvenlik güçlerine teslim etmiştir.

Bir başkası 2010 Van depreminde İstanbul’dan depremzedeler için Van’a gönderilen battaniye’nin içinde çıkan 1500 Lirayı aynen geri sahibini buldurup göndermiştir.

Yurdumun bir başka insanı hamile olan eşinin erik çağlası aşermesi üzerine yolda giderken rastladığı bahçenin içinde biraz erik çağlası kopardıktan sonra poşetin içine durumunu anlatan bir not yazdıktan sonra 5 LİRA da para koyarak ağzı kapalı poşeti erik dalına asıp gitmesi.

BU VE BENZERİ DAHA BİNLERCE BÖYLE ÖRNEK BİZİM TEKRAR KÖKLERİMİZE DÖNDÜĞÜMÜ VE BU DÖNÜŞÜN İNSANLIĞINI KAYBETMİŞ AMERİKA VE AVRUPAYA SERLEVHA (BAŞÜSTÜ LEVHASI) OLACAĞINI GÖSTERMEKTEDİR. ARTIK BU TÜR HAMASET HAREKETLERİ TARİHTEN OKMAK YERİNE CALI CANLI ŞAHİT OLUYORUZ. SELAM VE DUA İLE.