Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

BİLMEM FARKINDA MISINIZ NİÇİN BİRLEŞEMİYORUZ? 17.1.2018 Perşembe-Yüreğir/ADANA

PDFYazdıre-Posta

Allahu Teâlâ 100‘ü suhuf 4' de büyük olmak üzere toplamda insanlara 104 kitap göndermiştir. Bu kitaplar içinde Kur’an-ı Kerim hariç diğerlerinin aslı bize kadar ulaşmamış. Kur’an-ı Kerimden başka kitapların aslı bize ulaşmadığı gibi o peygamberlerin sözleri de bize ancak Kur’an-ı kerimdeki kıssalar ile Peygamberimizin hadislerinde haber verdikleri ulaşmıştır. Yani biz hem

geçmiş hem de gelecekle ilgili en doğru haberleri Kur’an-ı kerim ve Peygamberimizin hadislerinden alıyoruz.

 

 Gerek Kur’an-ı Kerim gerekse Hadis-i Şeriflerde yüzlercesi Müslümanların birlik ve beraberlik içinden olmasından bahsediyor. Ama gel gör ki bugün Müslümanların hali içler acısı bir durum arz etmektedir.

 

 Buna rağmen milyar Müslüman’ın birleşmesi bir yana çoğu aile bireyleri bile birleşememektedir. 1400 sene boyunca Müslümanları kılıçla kalkanla topla tüfekle bombayla yenemeyen kafirler bizi bir ve beraberlik içinde tek vücut olarak tutan unsurları ortadan kaldırarak bizim bir ve beraber olmamız bir yana bizi birbirimize bırakarak düşman taraf haline getirmişlerdir.

 

 İslam tarihine baktığımızda ilk defa 1991 yılında itibaren Müslümanlar kafirlerle birleşerek Iraklı Müslümanların Şehid edilmesini yaşadık. Halbuki gerek Kur’an-ı Kerim ayetleri gerekse Peygamberimizin Hadis-i Şerifleri bir Müslüman’ın diğer bir Müslüman kardeşini öldürmesini haram kılmıştır. Müslüman’ın Müslümanı öldürmesi bir yana ona kılıç çekmesini bile yasaklamıştır. Allahu Teâlâ bir Müslüman’ın diğer bir Müslümanı taammüden öldürmesini üzerine öldürenin ebediyen cehennemlik olduğunu bize haber vermiştir.

 

 Peygamberimiz bu konuda aşağıdaki hadis-i Şerifleri rivayet ettiğini görüyoruz. İşte Hadis-i Şeriflerin mealleri:

 

 Seleme İbnu'l-Ekva radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Kim bize kılıç kaldırırsa bizden değildir." (Müslim, İman 162, (99)( İbrahim Canan, Kütüb-i Sitte Tercüme ve Şerhi, Akçağ Yayınları: 13/446)

 

 Ebu Mûsa ve İbnu Ömer radıyallahu anhüm anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:

 

 "Kim bize karşı silah taşırsa bizden değildir." [Buharî, Fiten7; Müslim, İman 163, (100); Tirmizî, Hudûd 26, (1459).)( İbrahim Canan, Kutub-i Sitte Tercüme ve Şerhi, Akçağ Yayınları: 13/446)

 

 Abdullah İbnu'z-Zübeyr (radıyallahu anhüma) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:

 

 "Kim kılıcını çeker sonra koyarsa kanı hederdir." (Nesâî, Tahrîm 26, (7, 117).) (İbrahim Canan, Kutub-i Sitte Tercüme ve Şerhi, Akçağ Yayınları: 13/447)

 

 Bu hadislerle ilgili açıklama ise şöyle yapılmıştır:

 

 Son üç hadis birbirine yakın hükümler taşımaktadır: Bir müminin, bir başka mümine silah çekmesi haramdır. Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) bu yasağı farklı üsluplarla ifade buyurmuşlardır. Zira silah çekmek, silah taşımak, silah kaldırmak gibi tabirler umumiyetle vuruşmayı, mukateleyi (öldürmeyi) ifade ederler.

 

 Ama gel gör ki geçtiğimiz 2 Kasım 2018 Cuma günü Suudi Asıllı amerika vatandaşı Cemal Kaşıkçı Suudi Arabistan’ın İstanbul konsolosluğuna bir belge almak için içeri girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamadı. Peki, bu adamın böyle hunharca öldürülme emrini kim verdi? Çoğu insanlar bu işin içinde amerikalı ve İsraillilerin parmağının olduğunu söyleyip duruyor. İyi güzel de bir gayri Müslim Müslüman’a emir verebilir mi? Tabii ki vermez. Çünkü Gayri Müslim’in Müslüman üzerinde velayet hakkı yoktur.

 

 Bu katliam emrinin Suudi kralı ve veliahdı tarafından verildiği ortaya çıkınca başta amerika olmak üzere israilli Netanyahu bile mevcut kral ve veliahdın başta kalması gerektiğini savunmaya başladı. Sizce israil neden bu savunmayı yapma ihtiyacı duydu? Çünkü biz petrolün varilini yerine göre 60-70 dolara alırken Suudi hükümeti israile petrolün varilini 30 dolardan veriyor da ondan. BUNCA AYET VE HADİS-İ ŞERİF VARKEN NİYE BİRLEŞMEMEDİĞİMİZİN SEBEBİ ORTAYA ÇIKMADI MI? TARLAMIZI BAŞKASI SÜRÜP EKMİŞ DE ONDAN. SELAM VE DUA İLE.