Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

MUHALEFETİN EN ŞEDDETLİ KURTULUŞ İLACI HDP’DİR 21.03.2019 Perşembe-Yüreğir/ADANA

PDFYazdıre-Posta

Cumhur ittifakın 31 Mart seçimlerini beka sorunu olarak görmesine karşılık muhalefet buna karşı çıkışından kurmak için tek çareyi HDP’i desteklemekten buldu. Hani 2014 24 Haziran seçimlerinde HDP’in barajı aşması sonucu AK Parti mecliste çoğunluğu kaybetmiştir. MUHALETİN ülkeye hizmet edecek bir projesi olmadığı için onların kulağına Kandil ve Pensilvanyada gizli söylenenleri yüksek sesle dile getiriyorlar.

Muhalefetin İyi parti genel başkanı Meral Akşener’in mitinglerde "Ben tanklardan korkmazken şimdi

Erdoğan’ın açacağı tazminat davasında mı korkacağım" dediğine bakmayın. Geçen cumhurbaşkanı seçimlerinde seçimi kaybettikten sonra adet üzere istifa etti. Partililerin tekrar görevine dönmesi için ağlayıp sızlaması üzerine tekrar göreve geldi.Ama 31 Mart seçimlerinden Meral Akşener’in böyle bir şansı olmayacak.

Meral Akşener’in geçmişte Abdullah Gülün adaylığını desteklememesinden dolayı bu millete iyiliği oldu.O zaman Meral Akşener’e kim ne deyip inandırdıysa kendisinin Cumhurbaşkanlığını kazanacağına inandığı için aday oldu.

Ama muhalefet partisi bir televizyon kanalında spiker:-Siz bu seçimleri bir beka sorunu olarak görmüyor musunuz?"Sorusuna;- YPG mi bize saldıracak. Halbuki yakın geçmişte YPG Kilis ve Hatay işleri ve ilçelerine 700 roket saldırısı düzenledi. Saldırılar sonucu onlarca insanımız ölürken yüzlerce insanımız yaralandı.

YPG amerika tarafından kurulmuş bir terör örgütüdür. Amerika bu örgüte 23 bin TIR savaş malzemesi gönderdi. Irak ve Suriye başta olmak Amerika buradaki Kürtleri mi seviyor. Yoksa bölgedeki petrolü mü seviyor. Amerikalılar kendi dışında kimseyi sevmezler. Hele Müslümanları hiç sevmezler.

Amerika YPG yi kurmadan önce niye Suriye de çıkma şafi etmedi. Şimdi sizce amerika bunca silahı Kürtleri sevdiği için mi 23 bin TIR silahı buraya yığdı. Amerika PKK YPG DEAŞ ve PYD gibi örgütleri kendi adına savaşması için yetiştirdi.Yani amerika yılanı düşmanına öldürtüyor. Sonuçta ister düşman yılanı öldürsün isterse yılan düşmanı ısırıp öldürsün her iki halde de düşman teke düşüyor.

Şimdi amerikalı yetkililer ikide bir Suriye’de DEAŞ i bitirdikleri çıkacağını söylüyorlar ama bir türlü çıkamıyorlar. Amerika yönetimi gerçekten Suriye’de çıkmak istese bile amerikadaki Yahudi lobisiyle ideal devlet yetkilileri bırakmıyor. Onun için amerika ayak diretiyor.

Muhalefet HDP ile ittifakı gizlemek için her fırsatta kendilerinin sandıkta ittifak ettiklerini söylüyorlar. Sandıkta ittifak dedikleri gibi değil.Bu ittifakta SP seçmeni büyük rahatsızlık duymaya başladı. Bunun önüne geçmek için HDP jest yaptı. HDP Şanlıurfa da adayını çekip SP partisinin adayını destekleme kararı aldı.2014 yılında Şanlıurfa da belediye seçim sonuçlarına göre SP oyu % 2,4 iken HDP’in oyu % 32 aldığını görüyoruz.

Kemal Kılıçdaroğlu belediye başkanı olacaklardan başarı hikayesi aradığını söylüyor ama gösterdiği adaylardan hiçbirisinin böyle bir başarı hikayesi olmadığını görüyoruz. En büyük başarı Kemal Kılıçdaroğlu’na aittir. Türkiye’de değil dünyada bile 9 defa seçime girip kaybeden bir başka lider yoktur. Ama Kemal Kılıçdaroğlu hala büyük başarı göstermiş gibi hala genel başkanlık koltuğunu bırakmıyor. Geçenlerde bir televizyon programında kendisine:-31 Mart seçimleri sonunda CHP de kongre olur mu?" Sorusuna:-Niye olsun. Olsa ne olur. Seçmenin böyle bir derdi yok" Diye cevap verdi. Çünkü Kemal Kılıçdaroğlu delegelerin hepsini kendi fikrine göre seçtiği için böyle söyledi. Böylece kendini akıllı sahip başkasını ahmak sanıyor. Kendisinden başka herkesi ahmak sananlar aslında kendileri atmaktır. SELAM VE DUA İLE.