Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

31 MART YEREL SEÇİMLERE 43 SAAT KALA 29.3.2019 CUMA-YÜREĞİR/ADANA

PDFYazdıre-Posta

ÇOK AZİZ VE MUHTEREM MİLLETİM! SİZ ZATEN ÇOKTAN BERİ TOPLANIP İSTİŞARENİZİ YAPMIŞ DEVLET GEMİSİNİ KAPTANA TESLİM ETMEK KORSANLARI KOVMAK İÇİN ÇOKTAN KARARLAŞTIRMIŞSINIZDIR. AMA BEN YİNE NE OLUR NE OLMAZ DİYE KAFANIZI KARIŞTIRAN KORSANLARA MEYİL ETMEYESİNİZ DİYE SİZE BAZI UYARILARDAN BULUNMAK İSTİYORUM.

İŞTE 31 MART 2019 PAZAR GÜNÜ YEREL SEÇİMLER İÇİN OY KULLANMADAN ÖNCE AŞAĞIYA YAZACAĞIM UYARILARI DİKKATE ALMANIZI İSTİYORUM. İŞTE UYARILARIM:

31 MART SEÇİMLERİNE ARTIK 43 SAAT KALDI. NASİP OLURSA PAZAR GÜNÜ SANDIKLARA GİDEREK

BİZİ 5 SENELİĞİNE İDARE EDECEK BELEDİYE BAŞKANLARINI; BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNİ; İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİNİ; MUHTARLARI VE İHTİYAR HEYETLERİNİ SEÇMEK İÇİN OY KULLANACAĞIZ. BU SEÇİMLER ÜLKEMİZE, MİLLETİMİZE VE BİZE HAYIRLAR GETİRSİN. BU SEÇİM SADECE KÂĞIT ÜZERİNDE YEREL SEÇİM OLARAK GÖRÜLÜYOR. ASLINDA BU SEÇİMİN ARKASINDA BAŞKA BİR ŞEY VAR. HAYDİ, BUNU BİRLİKTE DÜŞÜNELİM.31 MART PAZAR GÜNÜ OY VERME İŞİ BİTİRİLİP SANDIKLAR AÇILDIĞINDA MİLLET OLARAK CUMHUR İTTİFAKI ŞÖYLE BİR ŞEFKAT TOKATI ATTIĞIMIZI DÜŞÜNELİM. ÇÜNKÜ BİZE GÖRE BUNLAR İSTEDİĞİMİZ ADAMI ŞEHRİMİZE ADAY YAPMADILAR. TEŞKİLATLARDAKİ GÖREVLİLER SAÇMA SAPAN HAREKETLER YAPTILAR. PARTİ YÖNETİCİLERİ MİLLETİ DÜŞÜNMEKTEN ZİYADE KENDİ İKBALLERİNİ DÜŞÜNEREK KOLTUKLARINA YAPIŞARAK DURDULAR. BİRÇOK ADAM HAK ETMEDİĞİ HALDE MAKAM VE MEVKİLERE GETİRDİLER. DOLAR YÜKSELDİ PATATESTİ PATLICANDI DOMATESTİ FİYATI YÜKSELİP GİTTİ. FATURALAR HEP YÜKSELDİ. DİYEREK BİR TAKIM MAZERETLER ORTAYA KONDU. ÇOĞUNUN KENDİNE GÖRE HAKLI MAZERETİ DE VARDI. BÜTÜN BUNLARI DİKKATE ALARAK CUMHUR İTTİFAKINA BİR DERS VERMEK BABINDA KULAĞINI KIVIRDIK DİYELİM. –HAFAZANALLAH= ALLAH KORUSUN-VE REİSİMİZE OLAN DESTEĞİMİZİ KESTİK.

E SONRA. NE OLACAK? SONRASI DERKEN ÖYLE 3-5 AY SONRA DEĞİL. 31 MART AKŞAMI CHP’LİLER KONVOYLAR HALİNDE ŞEHİR TURLARI ATIP ELLERİNDEKİ BİRA ŞİŞELERİNİ; “ŞEREFİNE TAYYİP “ DİYEREK KAFALARINA DİKECEKLER. DAHA ÖNCE YAPMADILAR MI? NARA ATMADILAR MI? KANDİLDEKİ ELİ KANLI BARONLAR; “-DİKTATÖRE DERS VEREN HALKLARIMIZI TEBRİK EDİYORUZ” AÇIKLAMALARI ARDI ARDINA GELECEK. HDP’LİLER ELLERİNDE TERÖRİSTBAŞININ FOTOĞRAFLARIYLA ZILGIT ÇEKECEKLER. AMERİKADAN AVRUPA BİRLİĞİNDE VE ÖZELLİKLE DE PENSİLVANYDA SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TEBRİK MESAJLARI GELECEK. VE “TÜRKLER ÖZGÜRLÜĞÜ MEDENİYETİ SEÇTİ” DİYE BIYIK ALTINDA GÜLÜCÜKLER ATACAKLAR. CAN DÜNDAR GİBİ EMRE USLU GİBİ HAKAN ŞÜKÜR GİBİ VE EKREM DUMANLI GİBİ O KALİBRESİZ VATAN HAİNLERİNDEN GERİ DÖNÜYORUZ TWETTLER’ LERİ ATILACAK. ARDINDA EKRANLARDA GÜLÜCÜKLER ATAN İĞRENÇ RESİMLERİ GÖRÜNECEK.

15 TEMMUZ 2016 CUMA GÜNÜ MİLLETİMİZE HELİKOPTERLERLE TANKLARLA BOMBA YAĞDIRANLAR. MECLİSİMİZİ BEŞTEPE KÜLLİYESİNİ, BAŞBAKANLIĞI BOMBALAYAN HAİNLERİN BULUDUĞU HAPİSHANELERDE BAYRAM HAVASI ESTİRİLECEK. DÜNYA GAZETELERİNDE İBRANİCE, İNGİLİZCE, FRNSIZCA, ALMANCA, KÜRTÇE ZAFER MANŞETLERİ ATILACAK. KAZANAN TELAVİV OLACAK. LONDRA OLACAK. PARİS OLACAK. WAŞHİNTON OLACAK. BERLİN OLACAK. KAZANAN PENSİLVNYA OLACAK. KANDİL OLACAK. YOK, AĞAM YOK.

EVET, AĞAM EVET, KIRGINLIKLARIMIZ KIZGINLIKLARIMIZ VAR. BİRÇOK YERDE GÖSTERİLEN ADAYLARDA SIKINTILARIN OLDUĞUNUN DA FARKINDAYIZ. PEKİ, BÜTÜN BUNLARA RAĞMEN BİZ OTURDUĞUMUZ YERDE NE DİYORUZ? SANDIĞA GİTMEYECEĞİM. BÜYÜKŞEHİRDE CUMHUR İTTİFAKININ ADAYINA OY VERMEYECEĞİM. İLÇE ADAYINDA VERECEĞİM. YA DA BOŞ OY KULLANACAĞIM. YA DA BEN KAÇ SEÇİMDİR REİSE OY VERİYORDUM AMA ARTIK BU SEÇİMDE REİSE OY VERMEYECEĞİM. HATTA BÖYLE YAPARSAK REİS BELKİ MESAJIMIZI ALIR. BİZ REİSİMİZE ERS VERECEĞİZ DİYE MEMLEKETİ İTE ÇAKLA VE KORSANA MI TESLİM EDECEĞİZ.

15 TEMMUZ GECESİ MARKETLERE BANKAMATİKLERE KOŞUP PENCERELERİNDE O HAYDUTLARIN TANKLARINI ALKIŞLAYANLARIN BAYRAK DİY VATAN DİYE BİR DERTLERİ YOKTUR. BAKIN ONLAR BİZİM GİBİ KENDİ PARTİLERİNE VE İDEOLOJİLERİNE SIRTINI MI DÖNÜYORLAR? PKK SEVİCİLERİYLE FİNK ATAN EVLATLARIMI ŞEHİD EDEN PYD, YPG, PJAK, DEAŞ GİBİ TERÖR ÖRGÜTLERİNE; “ONLAR TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL” DİYEN CHP’NİN BÜTÜN SAÇMALIKLARINA, YOLSUZLUKLARINA RAĞMEN KADIKÖYDE BEŞİKTAŞTA İZMİRDE KENDİ İDEOLOJİLERİNDEN VAAZ GEÇİYORLAR MI? HELE DE İZMİR DE? BAKIN İZMİRDEKİ ŞEBEKE SUYUNDA KOLİBASİL (İNSAN DIŞKISI) OLDUĞU AB RAPORLARIYLA BELGELENMİŞKEN ADAMLAR İDEOLOJİLERİNE NASIL SAHİP ÇIKIYORLAR.

E PEKİ YA BANANE OLDU DA BEN BU MEMLEKET BU MİLLET BU VATAN VE DİN İÇİN ÖLÜMÜ GÖZE ALMADIM. AÇ KALMA PAHASINA TÜM SALDIRILARA RAĞMEN SAVUNDUĞUM DAVAMA SIRTIMI DÖNECEĞİM. HİÇ KİMSE KUSURA BAKMASIN AMA BU MÜMÜKÜN DEĞİL. AĞA BU MÜMKÜN DEĞİL. KİM NE YAPAR? NE DÜŞÜNÜR BİLMEM. FİLAN ŞEHİRDE YOK BİLMEM FİLAN İLÇEDE FİLANCAYI ADAY YAPMAYIP FALANCAYI ADAY YAPTILAR. HİÇ ÖNEMİ YOK. BENİM İÇİN 81 İLDE 921 İLÇEDE 386 BELDE DE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR. BEN ADAM GİBİ SANDIĞA BU İNANÇ VE KARARLKLA GİDİP OYUMU REİSİME VERİP GELECEĞİM. VE İNŞALLAH YENİDEN AK PARTİYİ İKTİDARA GETİRECEĞİM. VE “DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR” DİYE YENİDEN HAYKIRACAĞIM.

Şuan Cumhurbaşkanı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ etkisiz ve yetkisiz hale getirmek için sahneye sürülen oyunun aynısı Rahmetli Şehid Turgut Özal’a uygulanmıştı. O zamanı hatırlamak babında 1989 yılında yapılan Belediye seçimleri öncesi belli mihraklar şöyle bir oyunu sahnelemişlerdi. Onlara göre Rahmetli Özal diktatörlüğe doğru gidiyordu. Diktatörlüğün sonu tek adamlık rejimidir. Bu seçimler belediye seçimleri olduğundan iktidarla ilgi alakası yoktu. Dolayısıyla o zaman seçime giren partilerden ANAP yerine diğer partilere oy verilmesi halinde Rahmetli Özal’a bir ders verilecekti.

O zaman ki muhalefet partiler ile STK’lar deve kuşu gibi başını kuma sokup ben kimseyi görmezsem kimse de beni görmez hesabı yapıldı. Böylece Rahmetli Şehid Turgut Özal’ın yaptığı koskoca açılım olan bir dönemin noktalanması sağlandı. 1989 yılının Martında yapılan seçimde Turgut Özal’ın partisi ANAP şehir merkezlerinde Malatya ve Hakkâri belediyelerini kazanmıştı. Hakkâri’de seçim kuruluna yapılan itirazları kabul ederek seçimi SHP’li adayın kazandığını ilan etti. Malatya belediye başkanı da ANAP’tan istifa ederek RP (Refah Partisi)’ye geçti. O zaman çok güçlü muhalefetin başında DYP lideri Süleyman Demirel vardı. Ve Süleyman Demirel ile SHP lideri Erdal İnönü Rahmetli Turgut Özal’ın meşrutiyetinin kalmadığını ileri sürerek ülkeyi erken genel seçime götürdü. Böylece ANAP mecliste çoğunluğu kaybetti.

Turgut Özal’ın kanadını kolunu kırdıkları yetmiyormuş gibi üstüne üstlük zehirlediler. Zehirleme işini de en yakınına yaptırdılar. Yıllar geçtikten sonra Rahmetli Şehid Turgut Özal’ın şüpheli ölümünü araştırmak için dava açıldı. Her ne hikmetse yıllarca adli tıp da bekleyen rahmetlinin kanına ihtiyaç duyulduğu gece kanın bulunduğu şişe kırılıp kanın çöpe atıldığını duyduk (!!!) Ne kadar garip değil mi? Arkasında DNA örneği almak için mezarı Rahmetlinin mezarı açıldı.

Dostunu düşmanını tanımayan kimsenin durumu suyun üstündeki kuru yaprağın durumuna benzer. Böyle insanlar babasını öldüren çocukların baba katiline sarıldığı gibi düşmanlarına sarılır. Dostunu düşmanını tanımak istiyorsan Kur’an-ı Kerim ve peygamberimizin hadislerine bakması gerekiyor. Kur'an-ı Kerim ve Hadisleri anlamadığım için bakamam diyorsan o zaman düşmanın attığı okun gidiş yönüne bakarsan dostunu bulursun.

Bazıları şunu iyi bilsin ki!..

Hangi partiyi kurarsalar kursunlar…Ne Abdullah Gül, ne Ahmet Davutoğlu asla bir Recep Tayyip Erdoğan olamaz…Lider sonradan olunmaz lider doğulur…Özal gitti Mesut Yılmaz oldu mu?Demirel gitti Tansu Çiller oldu mu?Ecevit gitti Deniz Baykal, Kılıçdaroğlu oldu mu?Partilerine kepenk indirdiler…Bakın tarih milletlerin aynasıdır…Türk tarihi de böyledir…Abdülhamit dedik ya!..

Okuyun arkadaş... Hala ders almadınız mı? Seni Abdülhamit'in yalnızlığına itmeyeceğiz demediniz mi?Nerdesiniz?

Türkiye’yi artık istedikleri gibi kullanamıyorlar!..Yüzde yüz yerli yüzde yüz milli bir iktidar istemiyorlar...Yoksa son pişmanlık fayda vermez. Son pişmanlık fayda verseydi bak yakın geçmişte Sultan 2. Abdülhamid Han Hazretlerine düşmanlık yapanların feryadı Padişahı kaldırırdı:

II. Abdülhamit’e ağır eleştiriler getirenlerden biri de Mehmet Akif Ersoy’du…Evet milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’du..O da sonradan pişman olmuştu..Yazdığı şiirlerinde pişmanlığını şu sözlerle dile getiriyordu;

“Giden semerciyi, derler, bulur muyuz şimdi?

Ya böyle kalfa değil, basbayağı muallimdi.

Nasıl da kadrini vaktiyle bilemedik, tuhaf iş;

Siz her ne kadar biz başta alfabemiz olmak üzere eskiye ait her ne varsa hepsini yasaklayıp kaldırdık. Kütüphanelerimizdeki 1000 yıllık kitapları odun fiyatına İstanbullu fırıncılara sattık deseniz bile onlar yakanızı bırakmazlar. Çünkü siz Müslümansınız. Başta amerika olmak üzere batılı düşmanların Sayın Recep Tayyip Erdoğan attıkları iftira ve bühtanlara bakıp buradaki piyonlarına sakın aldanmayın. Bunlar Anadolu’ya ayak bastığımız 1071’den beri bize düşman değiller mi? Bugün Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a attıkları iftiraların aynısını geçmişte Osmanlı padişahı Ulu Hakan Abdülhamid Han Hazretlerine, Rahmetli Şehid Başbakan Adnan Menderes’e, Rahmetli Şehid Cumhurbaşkanı Turgut Özal’a ve rahmetli Şehid Başbakan Necmettin Erbakan’a da atmadılar mı? Rahmetli Şehid Cumhurbaşkanı Turgut Özal başbakanken 1989 yılında yapılan yine bir mahalli seçim öncesi bu milletvekili seçimi değil, bu belediye seçimidir. Turgut Özal diktatörlüğe doğru gidiyor. Bu seçimde bir ders verelim” demediler mi? Milletimiz o zaman bir anlık gaflet sonucu Belediyelerin büyük bir kısmını o zaman ki DYP ile CHP’nin yavrusu SHP’ye teslim etmedi mi? Takip edilen yıllarda faili meçhuller başta olmak üzere terörü tırmandırmadılar mı? O gün yapılan yanlışlar sonucu 1997 yılının 28 Şubat tarihinde ülkemize bir POSTMODERN DARBE YAŞATMADILAR MI? 23 BANKAYI BATIRIP BU MİLLETE 283 MİLYAR DOLAR BORÇ ÇIKARMADILAR MI?

GEREK AMERİKA OLSUN GEREKSE AVRUPA OLSUN ONLARIN NAZARINDA ÜLKE İDARENİNİN NASIL OLDUĞUNUN BİR HİKMETİ HARBİYESİ YOKTUR. ONLARIN ADI GEÇEN ÜLKEYİ SOYMAK İÇİN HEDEFE KOYDUKLARINDA O ÜLKENİN HAZİNESİNE SÖMÜRÜ HORTUMLARININ TAKILMASINI ENGELLEYECEK KİMSELERİN OLMAMASIDIR.

Rahmetli Gazel ustası Kazancı Bedih’in söylediği “TÜKENDİ NAKTİ ÖMRÜM” gazeli aklıma geldi. Bu gazel tam da bugünkü Milli eğitim içinde bulunduğu manzarayı anlatıyor. Gazel’in sözleri şöyle;

“Dilde sermayem olan bir ah kaldı

Oy gülüm amannn

Tükendi nakti ömrüm

Dilde sermayem bir ah kaldı gülüm kaldı amannn amann

Sanırım derdimi lokmana gösterdim

Sanırım derdimi lokmana gösterdim, dedi eyvahh eyvahh

Bu derdim, devama bir çare

Hakiki bir ilah kaldı oy gülüm amannn amannn

Ne kara günler beni kalketmiş Mevlam

Ne kötü günlerde beni doğurdu zamanlı anamm

Tutundu şemsi bahtım gonca güllerim

Simsiyah kaldı gülüm amann aman

Elimde bir keşkül

Başımda bir küllah

Oda bana sermaye kaldı amann amannn

Ölümüne dilendi nendi nendi

Sebebimsin, sin oyy oyy.”

BEN DE BÖYLE BİR EĞİTİME SEBEP OLANLARA GAZELDE GEÇTİĞİ GİBİ; “Ölümüne dilendi nendi nendi,/Sebebimsin, sin oyy oyy.”

BENİM İÇİN 50 SENEDEN BERİ YENİLE YENİLE YENMEYİ ÖĞRENDİĞİM BU DAVADAN SIRTIMI DÖNMEM MÜMKÜN DEĞİL.SELAM VE DUA İLE.