Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

“KARA KAPLI KİTABI GETİRİN DURUMLAR DEĞİŞTİ” 25.4.2019 Perşembe-Yüreğir/ADANA

PDFYazdıre-Posta

Canın sevdiğimin Nasrettin hocası ülkemizin böyle bir ana muhalefet partisi varken yaşayacaktın. Kim bilir o zaman güzel nüktelerinde iyi bir ders verirdin. İyi ki Anadolu toprakları üzerinde yaşamışsın Allah bizi senin gibi usta bir nüktedanı bize nasip etmiş. İşte sizin bize hediye ettiğiniz fıkralardan birisini buraya aktararak yazıma devam edeceğim. İşte güldürürken ders veren fıkralardan birisi şöyle:

Bir keresinde, Hoca Akşehir’deki mahkemeye kadı tayin edilir. Bir gün bir adam koşarak mahkemeye gelir ve Hoca'ya:

-Farz edelim iki inek mera da döğüştü ve biri öldü, Hoca Efendi. Öldürenin sahibi sorumlu tutulacak mıdır?

Adamın hilekâr gözlerini fark eden Hoca dikkatliydi.

-Yerine göre, der, hüküm vermeden.

-Karar vermene yardımcı olabilir, Hoca Efendi. Senin inek benimkini öldürdü!.

-Bu halde, genel olarak bilindiği gibi inekler hayvandır. Hayvanlara sebep bağlanmadığından dolayı, kesinlikle sorumsuzlardır. Bu yüzden de, sahibi sorumlu tutulamaz!

-Özür dilerim, Hoca Efendi, dilim sürçtü. Benim inek seninkini öldürdü demek istemiştim!

Bu haber üzerine, Hoca'nın kanı beynine sıçrar. Sakalını çeker, kalkar ve yeniden oturur.

-Bu ilk düşündüğümden daha karmaşık bir durum, der. Memurluğunun tüm ağırbaşlılığıyla kâtibine döner ve ekler "yanındaki rafta duran kara kaplı kitabı ver bakayım!"

Kim akıl etti nereden geldiyse bizim kültürümüze siyasilere yumrukla mesaj verme âdeti yerleşti. Muhalefet bugüne kadar bu adeti nalıncı keseri gibi hep kendince tarafa yontuyordu. Yani iğneyi kendine batırmadan önce hep çuvaldızı başkasına batırıyordu. Keserin dönerken sapın döneceğini bir gün de hesabın kendine döneceğini düşünmedi. İşte keser döndü sap döndü bir gün geldi hesap anam muhalefete döndü.

Hepinizin bildiği gibi Ana muhalefet partisi CHP 2014 yılından beri sırf AK Parti iktidarı yıkılsın diye 35 seneden beri bu devletin ve milletin başına bela edilen PKK terör örgütünün TBMM deki kravatlı militanlarıyla iş birliği yapmaya başladı. HDP ile iş birliği demek PKK ile iş birliği demektir. Kemal Kılıçdaroğlu herkesi kendisi gibi kör ve sağır zannettiği için milletin bundan haberdar olmadığını zannetti.

İşte 19 Nisan 2019 Cuma Hakkâri’deki operasyon sırasında PKK terör örgütünün militanları 4 tane genç askerimizi kahpece Şehid etmişlerdir. Bu 4 Şehidden birisinin cenazesi 22 Nisan 2019 Pazartesi memleketinde cenaze töreni düzenlenmişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hiç bir şey yapmamış gibi çok pişkince bir tavırla cenaze törenine katılmak için Ankara Çubuk ilçesindeki Akkuzu mahallesine gitmişti. Cuma günü PKK'lılarla çıkan çatışmada hayatını kaybeden sözleşmeli piyade er Yener Kırıkcı'nın Ankara'nın Çubuk ilçesindeki Akkuzu mahallesinde düzenlenen cenaze töreninde, bir grubun saldırısına uğradı. Ankara Büyükşehir belediye başkanı kurt politikacı olduğu için Kemal Kılıçdaroğlu’nun başına gelecekleri tahmin ettiği için hemen alanı terk edip gidiyor.

Bölgeden zırhlı araçla uzaklaştırılan Kılıçdaroğlu daha sonra yaptığı açıklamada, "Bana yapılan saldırı, Türkiye'nin birliğine ve bütünlüğüne yapılmış bir saldırıdır" dedi.

Yener Kırıkcı, Hakkâri’de Irak sınırındaki çatışmada yaşamını yitiren 4 askerden biriydi. Pazar günü Kırıkcı için cenaze namazının kılınacağı camiye giden Kılıçdaroğlu'nu grup önce sesli olarak protesto etti. Cenaze namazının ardından ise grup Kılıçdaroğlu'na fiziksel saldırıda bulundu.

Cenaze törenine Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katılıyordu. Jandarma, korumalar ve polis Kılıçdaroğlu'nun etrafını sararak saldırıyı önlemeye çalıştı.

Buraya kadar her şey olağan görünürken Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı ilk açıklamada; “Bu yumruklu saldırı planlı bir iştir. Bu yumruklu saldırı bana değil rejime yapılmıştır” dedi. Hâlbuki bu yumruklu saldırı rejime yapılmış bir saldırı değil. Bu tamamen can havliyle spontane gelişmiş bir olaydır. Biran bunun doğru olduğunu kabul edelim.

O zaman 19 Nisan 2010 Pazartesi Enerji Bakanı Yıldız'ın Kayseri'de katıldığı şehit cenazesinde uğradığı yumruklu saldırı sonucunda burnundaki nazal kemiği kırıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Şırnak'taki silahlı saldırıda şehit olan Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Levent Çetinkaya'nın Kayseri'deki cenaze töreninin ardından şehitlikte üzerinde sarı renkli giysi bulunan bir kişinin, "Bu Türk milletinin yumruğu. Al sana açılım" dedikten sonra yumruklu saldırısına uğradı.

Yüzüne aldığı darbeyle yaralanan Bakan Yıldız, mezarlıktaki anı evine götürüldü. Yıldız'a ilk müdahaleyi Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur ile İl Sağlık Müdürü Kadir Çetinkara yaptı. 

Burnuna aldığı darbeyle yaralanan Bakan Yıldız, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Bakan Yıldız'ın aldığı darbe sonucu gözlüğünün yüzünü çizdiği açıklandı. O zaman CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Bakan yapılan yumruklu saldırı sonrası kameraların karşına geçip“Bu yumruklu saldırı planlı bir iştir. Bu yumruklu saldırı bana değil rejime yapılmıştır” demedi.

Koskoca Türkiye cumhuriyetinin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ameliyatlı burnuyla Ankara’daki bir toplantıya yetişmek için yola çıkmıştı. Aslında o yumruk rejime atılmış bir yumruktu.(DEVAMI VAR)