Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

HAFTER AĞZIYLA HAVT DERKEN ARKASINDA “ÇIFT” ÇIKTI 2.07.2019 Salı-Yüreğir/ADANA

PDFYazdıre-Posta

Libya’nın mevcut hükümetine karşı darbe teşebbüsünden bulunmuştu. Libya iktidarı Hafter kuvvetlerini yenerek püskürtmüştü. Başta amerika olmak üzere Suudi Arabistan BAE gibi devletler Halife Hafteri destekliyordu. Türkiye ise meşru hükümeti destekliyordu. Buna sinirlenen Halife Hafter yanlıları 30 Haziran 2019 tarihinde Libya’daki 6 Türkü kaçırdılar. Haber duyulur duyulmaz Başta dışişleri bakanlığı olmak üzere Milli savunma bakanı sayın Hulusi Akar ve AK Parti sözcüsü Ömer Çelik

Halife Haftere bir an önce 6 Türkün serbest bırakılmasını, aksi takdirde aynısıyla karşılık verileceğini beyan ettiler.

Başlangıçta Hafter kuçular gibi ağzıyla HAFT derken karşısında Türkiye’yi görünce arkasında CIFT CIFT diye ses çıktı. Halife Hafterin elbisesinin altında tumanı yoksa altını doldurduğu gibi etrafını da batırmıştır.

Hafterin durumu Halife Hz. Ömer (ra) zamanında Kalitenin merkezine bir cami yapılmasına kadar verilmişti. Cami yapılacak yerde bir Yahudininde arsası vardı. Kahire valisi herkese kamulaştırma bedeli vermişti. Yahudi verilen parayı az bularak Valiyi Hz. Ömer (ra) hazretlerine şikayet etmek için Kahire’de kalkarak Medine ye geldi. Halifeyi sordu. Halife Hz. Ömer tarlada çalışırken yorulmuş gölgede uzanmış dinleniyordu. Yahudi Hz. Ömer’e yaklaştıran sonra:-Ya Emire müminin! Diye seslendi. Hz. Ömer öksürerek kalkınca Yahudi korkudan altını doldurup oraya düştü. Sonra kalkıp arkasına bakmadan Kahire’ye döndü.

Hafter de Türkiye’deki açıklamaları duyunca Yahudi gibi altını doldurduktan sonra 6 Türkü derhal serbest bıraktı.

Hafterciğim sen Türkiye karşısında çok küçük kalıyorsun. Değilsen seninle beraber kucağına oturduklarında seninle beraber olsa yine Türkiye’ye karşı çok küçük kalırsın. Hatta kucağına oturduklarınla beraber bir o kaderini da yanına alsan yine de Türkiye karşısında küçük kalırsın.

Hafterciğim Sen 15 Temmuz 2016 Cuma gününü ne çabuk unuttun? Hani o gün senin gibiler küffarla birleşmeleri yetmemiş gibi ileride 50 sene boyunca yetiştirdikleri Fetöcüler DHKPciler PKK çıkarı da yanına alarak son model silahlarla saldırmışlardı da ancak 5 saat dayanabilmişlerdi. Şimdi içerideki hainler mahkemelerden hesap veriyorlar.

Bak Hafterciğim! Senin 6 Türkü rehin alman bana 1960'lı yıllarda meydana gelmiş şu olayı hatırlattı. İşte kısaca olay şöyledir: Soğuk kış gecelerinde evin hanımı şeker pancarı kaynatır. Ev halkı pişen Pancarlardan birazını yer. Gerisi kalır. Sabah olunca akrabasını ziyarete giderken kaynamış şeker pancarlarını da çantaya koyarak götürür. Akrabasının çok yavuz bir köpeği vermiş. Kış mevsimi olduğu için her taraf karla kaplı olduğu için taşlar karın altındadır. Adam kapıya yaklaşırken taş yerine bir tane pancarı eline alır. Köpek kalkıp Havlamak için ağzını açmışken adam pancarı köpeğe fırlatır. Pancar köpeğin ağzına oturur. Köpek nefessiz kaldığı için zıbarıp gider. Adam ileri girer. Akrabaları köpeğin havlamadığını, kendisinin nasıl geldiğini sorarlar. Adam da köpek havlamak için kalktı Hav deyince ben elimdeki pancarı attım köpeğin arkasında çiftçiye bir ses çıktı der. Ev sahibi hemen dışarı çıkıp bakar ki pancar köpeğin ağzında ama köpek çoktan zıbarıp gitmiş.

BANA BAK BRE HAFTER SANA TAVSİYEMTÜRKİYE İLE UĞRAŞMA! SONRA SENİN SONUN O YAHUDİ VEYA KÖPEK GİBİ OLUR. RABBİM TÜRKİYEYE YARDIMINI ESİRGEMESİN. AMİN .SELAM VE DUA İLE.