Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK DİYE BUNA DENİR 20.2.2020 Perşembe-Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ara verdiği zırvalamalırına birkaç günden beri yine devam wetmeye başladı. Hani bizim bir türkümüzde “Düğün değil, bayram değil, eniştem niye öptü beni” hesabına döndü. Şimdi 15 Temmuzun yıl dönümü olmadığı gibi Gezi parkı olaylarının da yıl dönümü değil. Ortada böyle bir şey yokken bir de baktık ki Kılıçdaroğlu mikrofonların karşısına geçti

ve “15 Temmuzu’un siyasi ayağı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

İyi güzel de Kemal Kılıçdaroğlu bir seks kasetiyle CHP genel başkanlığına gelmedi mi? Kemal Kılıçdaroğlunun 6 tane danışmanı Fetö davasından dolayı yargılanmadılar mı? Sayın Deniz Baykal’ı genel başkanlıktan indiren seks kasetin Fetö mensupları tarafından hazırlanıp servis edildiği ortaya çıktı. Şimdi seks kaseti servis edenler mahkemede hesap veriyorlar.

Fötücüler Sayın Deniz Baykal’ı makamından ederken Kemal Kılıçdaroğlunun makamını yükselttiler. Diğer taraftan 15 Temmuz gecesi Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve ailesini öldürmek için bir taraftan F-16’ları diğer taraftan helikopterlerle taciz ettiler.

15 Temmuz işgalinden önce Kemal Kılıçdaroğlu “Gezen Mehmet” le bir radyo programına çıkmıştı. Spiker kendisine; “Darbe olursa ne yaparsınız?” Diye sorduğunda Kılıçdaroğlu alaylı bir şekilde; “Ben mi? Dedikten sonra “Tankın üstüne çıkar tankın namlusunu milletin üstünde darbecilere çeviririm” diye cevap vermişti. Gerçekten de 15 Temmuz 2016 günü saat 23.30 itibarıyla İstanbul Atatürk havalimanına inmişti. Kemal Kılıçdaroğlu havalanı çevresinde dizilmiş tankları görmediği gibi onbinlerce insanı da görmemişti (!!!) Ya da görmek istememişti. Danışmanlarından birileri gidip havalanın işgal eden askeri komutanla görüştükten sonra Kemal Kılıçdaroğlu tankların arasında kendi tabiriyle “Tıpış tıpış sıyrılarak gidip CHP bakırköy belediye başkanın evinde darbeyi televizyondan izledi. Sonra bu olay meydana çıkınca; “Otellerde yer yoktu” diye mazeret beyan ettiler. İnsanın rahmetli şehid Necmettin Erbakan’ın böylesi durumlar için; “HADİ ORADAN HADİ ORADAN” Dediği gibi diyesi geliyor.

Kemal Kılıçdaroğlunun“Tankın üstüne çıkar tankın namlusunu milletin üstünde darbecilere çeviririm” diye cevap vermesi arkasında da tankların arasında sessiz sedasız “Tıpış tıpış sıyrılarak gitmesi bana Şeyh Sadi Şirazi’nin Bostan ve Gülistan adlı kitabındaki şu hikâyeyi hatırlattı. Hikâyenin başlığı “Şeyh Sadi Şirazi “Bostan ve Gülistan” adlı eserinde “CAYI PAYI ŞÎR= ASLANIN AYAK İZİ” Başlığıyla şöyle bir hikâye anlatmıştır. Hikâye şöyle; Avcının biri eline tüfeğini alarak ava çıkmış. Gezerken bir aslanın ayak izine rastlamış. Aslanın ayak izini takip ederken çift süren bir köylü görmüş. Avcı köylüye; “Ben bir aslanın izini takip ediyorum. Sen aslanın izini gördün mü? Diye sormuş. Köylü avcıya; “Bre adam sen ne diye aslanın izini takip ediyorsun. O aslan biraz önce buradan geçti. Bak derede su içiyor” diye cevap verince avcı korkudan titreyerek rengi solmuş bir vaziyette çiftçiye; “Bre adam ben sana aslanın ayağının izini soruyorum. Aslanın kendisini sormuyorum” dedikten sonra yere düşüp bayılmış.

Gezgin Mehmet raydo programında sorduğu soruya Kemal Kılıçdaroğlu öncelri basit bir soru sanıp böyle kükremiş ama tankın namlusunun ucunu görünce tankın üstüne çıkmak yerine aslan avcısı gibi yanında sıvışmayı tercih etmiştir.

Kemal Kılıçdaroğlu böyle yaparda kurmay kadrosu boş durur mu? Kurmay kadro içinde Engin altaylı var. Geçen gün darbe söylentileriyle ilgili CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Türkiye'de darbeler dönemi kapanmıştır. Kimse darbe yapmayı aklından geçirmesin. Erdoğan, bir darbeyle oradan inmeyecek. Böyle bir şeye tevessül edilirse, önce CHP o girişim karşısında görevini yapar, göğsünü siper eder" dedi.

Yani dmek istiyor ki Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı indirecek bir kadro daha mevcut değil. Sayın Engin Altay siz Sayın Erdoğan’ı iktidarda indirmek için ülkenin Taksim-Gazi parkı olayları sebebiyle ülkenin ekonomisini mahvetmediniz mi?

Kemal Kılıçdaroğlu CHP genel başka olduktan sonra bir ekiple amerika gezisi tertip etmişlerdi. Gezi dönüşü Sayın Umut Oran’ın bir söyleşisi gazetelerden yayınlandı. Habere göre AK Parti iktidarının devrileceğine dair kasetleri amerikadan izlemişler. AK Partinin nasıl düşürüleceği Sayın Erdoğan’dan nasıl kurtulacaklarına dair geniş malumatı dinlemişler. Kendisi; “Bizi iktidar yapacaklar ama bizim elimizle Türkiye’yi böleceklerinden korkuyorum” demişti.

Ben baştan beri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir proje çerçevesinden Fetö silahlı terör örgütü ve CIA tarafından getirilip CHP genel başkanlığına Guguk kuşu gibi oturtulduğunu düşünüyorum. Bugün de hala o görüşümü savunuyorum. Peki, Guguk kuşu aklınıza nereden geldi? Diye sorarsanız onu da şöyle cevaplandırayım: “Çoğunuz bilirsiniz kuşlar yumurta yaparak kuluçkaya yatar öyle çoğalırlar. Ama Guguk kuşu yumurta ile çoğalmasına rağmen kendisi kuluçkaya yatmaz. Yerine Saz Kamışçı kuşunu yatırır. Saz Kamışçı kuşu üç tane yumurta yapınca üzerine kuluçkaya yatar. Guguk kuşu onu takip eder. Saz Kamışçı kuşu yuvadan kalkınca hemen bir yumurta bırakır ve Saz Kamışçı kuşunun yumurtasını dışarı atar. Saz Kamışçı kuşu fark etmeden gelip yumurtaların üzerine yatar. Ne hikmetse Guguk kuşunun yavrusu 20 günde yumurtayı çatlatarak dışarı çıkar. Kamışçı kuşu yemek için yuvayı terk ettiği zaman tüyü çıkmamış haliyle diğer iki yumurtayı da yuvadan aşağı atarak yuvadan tek başına kalmayı başarır. İşte Kemal Kılıçdaroğlu da CHP genel başkanlığına gelir gelmez aykırı seslerin hepsini guguk kuşu misali dışarı attı.

Lozan’da farkına varmadan 12 adayı Yunanistan’a veren; hatta anlaşma maddelerine göre MAİS ADASI bizim olmasına rağmen anlaşma metnini yazarken unuttukları için onu da Yunanistan’a bırakmak zorunda kalmışız.

Kemal Kılıçdaroğlu ana muhalefet partisi olarak şaşkın ördek gibi gerisin geri yüzmeye devam ediyor. Başlığın esası “Tencere gitti, Tas gitti G.. g…. üstelik” idi.Ama terbiyem müsaade etmediği için tabirin sonunu değiştirdim. Onun için CHP’lilerin özrü kabahatinden büyük olmuştur. SELAM VE DUA İLE.