Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

MİSKİN ATIN RÜYADA ARPA DOLU TORBAYI GÖRDÜĞÜ GİBİ YATIP KALKIP RÜYADA DARBE GÖREN GAVATLAR 5.1.2021 Salı-Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Atalarımız “Alışmış kudurmuştan beterdir” sözünü boşuna söylememişlerdir. Şimdi geldiğimiz noktada seçimle iktidara gelme imkânı olmadığını anlayan muhalefet darbeyi gündemine aldı. Önce Fikri Donmuş birisi televizyona çıktı ve: "Türbanlı hakimin karşısına çıktığımda adaleti sağlayacağından kuşkuluyum" Diye açıklama yaptı. Fikri Sağlar (Pardon Donmuş) böyle der de

diğer CHP yanlısı Mankurtlar geri durur mu?

Arkasında Eski Genelkurmay başkanı İlker Bağbuğ çıktı ve: "Eğer Menderes, 25 Mayıs 1960 günü Eskişehir'de erken seçim tarihini açıklasaydı, 27 Mayıs askeri darbesi büyük bir olasılıkla önlenebilirdi." Yani Mevcut AK Parti iktidarına kendince bir akıl vermeye kalktı. Bre Ahmak ve alçak siz Genelkurmay başkanıyken Bazoka silahını eline alıp “BU BORU” diyecek kadar cahil değilmiydiniz ki şimdi çıkmış o kıt aklınızla Sayın cumhurbaşkanı Recep Yattip Erdoğan’a aba altında sopa göstermeye çalışıyorsunuz. Sayın Erdopan o bildiğiniz geçmişteki ödleklere benzemez. O kendisine meydan okuyanlara karşı hemen ceketi sıyırıp meydana atılır.

İşin daha vahim yanı Başbuğ'un söylediklerinin bugüne yansıması... Yani muhalefetin gerçekçi olmayan "erken seçim" çağrısıyla aynı zamana denk düşmesi. Sahi Başbuğ, arkasında yüzde 52 oy olan ve 5 yıllığına seçilmiş bir iktidar varken ne diye 60 darbesini ve seçimi hatırlatıyor?

Herhalde "arızalı" olmak böyle bir şey... Darbelere karşıyım deseniz de dayanamazsınız içinizdeki kötülük pat diye açığa çıkar.

Not: Arızalı insanlarla ilgili ekşi sözlük'te aynen şöyle yazıyor: Değişmezler ve asla yola gelmezler, o nedenle çaba sarf etmek boşunadır.

Cansız Ataksız ise""Darbe ihtimalini en az görenlerdenim. Bugünün koşullarında darbe yapabilecek kabiliyet yok. Bana göre darbe yapmak çok zor."Tayyip Erdoğan'ın gitmesi için çok büyük bir halk öfkesinin olması lazım." diyen Ataklı şöyle devam etti: "Büyük bir doğal afet, büyük bir deprem, başka bir doğal felaket… Çok büyük sel, çok büyük yangınlar… Hani Avustralya'yı yakan yangın vardı ya o kadar büyük yangınlar, deprem, çok büyük can kaybına yol açacak sel felaketi gibi… Ama en korkutucu olan Türkiye'nin bir askeri başarısızlık elde etmesi."

İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise Ataklı'ya "Zavallı" diye tepki gösterdi.

İster bir parti başkanı, ister eski genelkurmay başkanı, ister eski bir kültür bakanı veya bir gazeteci olsun sonuç değişmiyor, mutlaka düşünce dünyalarını şekillendiren "tepeden inmeci" yaklaşım küt diye açığa çıkıyor. Dayanamıyorlar, bir yerde "arıza" veriyor.

Ya halka hakaret ediyorlar ya "seçimle veya başka bir yolla" diyerek darbe tehdidi yapıyorlar ya içlerine sindiremedikleri başörtüsünü "soruna" dönüştürmek istiyorlar ya da ordu darbe yapamaz diye üzülüp iktidarı bitirecek "doğal felaket" bekliyorlar.

BRE GAVATOĞLU GAVAT, ALÇAK, ŞEREFSİZ DENYO MANKURTLAR! Siz kim oluyorsunuz da aklınız size yetiyormu ki başkasına akıl vermeye kalkıyorsunuz? Daha 4 sene önce başta amerika olmak üzere Avrupası Asyası birleşerek AK Parti iktidarını ve de özellikle Sayın Erdoğan’dan kurtulmak için 15 Temmuz 2016 Cuma günü direnişe geçmediler mi? 1966 yılında amerikanın riyasetinde “Dini cemaat (!!!) olarak başlatılan bu yıkım hareketine 50 sene emek vermediler mi? Yerli ve yabancı düşmanların 50 sene emek verdiği bu hareketi milletimiz elinin tersiyle iterek 5 saatte bitirip onları tarihin çöp sepetine gömmedi mi?

SOH DEFA SAKIN BUNDAN SONRA RÜYANIZDA OLSA BİLE NE DARBE, NE MUHTIRA, NE POSTMODERN DARBE, NE E-MUHTIRA GÖRMEYİN. 15 TEMMUZ BU MİLLETİN SİZE TANIDIĞI SON TOLERANSTI. BUNDAN SONRA BÖYLE BİRŞEYE TEVESSÜL EDEN OLURSA KAÇMAYA KALKARSA ESKİDEN FİZAN’A KAÇIP KURTULURDU. ŞİMİD FİZAN’A KAÇSA KURTULAMAZ. ÇÜNKÜ ŞİMDİ FİZAN DA ELİMİZDE.

Darbe sevicileri, darbe düşünenleri veya hayal edenleri en güzel şekilde Şair Abdurrahim Karakoç şöyle açıklamıştır:“Gölgelikte uyuklayan miskin at,/ Arpa dolu torba görür rüyada/ itibarı sıfırlanmış bir gavat,/ yatar kalkar darbe görür rüyada.” SELAM VE DUA İLE.