Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

ANNE BURASI KOKTU YUVAMIZI DEĞİŞTİRELİM 24.3.2021 Çarşamba-Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

ÇOK AZİZ VE MUHTEREM MİLLETİM!

Konunun anlaşılması için Kur’an-ı Kerimde de geçen Hüdhüh kuşunun yavrularıyla annesi tarafından geçen bir olayı anlattıktan sonra devam edeceğim inşallah. Hz. Süleyman kıssasında geçen kuş...

Hemen bütün dillerde çıkardığı sese (T. çavuş kuşu, taraklı, turakçın, ibik, ibikli; Far. şâne-ser) göre

adlandırılan hüdhüd "coraciiformes" takımının "upupidae" familyasının tek üyesi olan ve taraklı tepeliğiyle tanınan bir kuş türüdür. Kanatları ve kuyruğu siyah beyaz alacalı, öbür bölümleri pembeye çalan açık kahverengi, tepeliğinin uçları siyahtır. Yuvasını genellikle ağaç kovuklarına, duvar deliklerine ve kaya oyuklarına yapar (EBr., VI, 47; ABr., XI, 427). Filistin'de ve daha çok Mısır'da bulunur; kışın Afrika'ya göç eder. Eski Mısırlılar hüdhüde saygı gösterir ve Horus'un simgelerinden biri kabul ederlerdi (DB, III/1, s. 780). 

Bu kuşun yediği yiyecekler sebebiyle yuvası oldukça pis kokar. Yavrunun birisi annesine; “-Anneciğim yuvamız çok pis kokuyor.Yuvamızı değiştirelim” demiş. Annesi; “Yavrucuğum biz bu yiyecekleri yediğimiz müddetçe nereye gitsek orayı kokuturuz” diye cevap vermiş.

Bizim de maliyemiz DÖVİZ-FAİZ VE BONO sarmalından kurtulmadığı gibi bu dalgalanmalar devam edecektir. Böyle dalgalanmaların önüne geçmek için geçmişte Rusya’ya da aynı yunu oynamışlardı. Rus lider Vladimir Putin bu dalgalanmaların önüne geçmek için ülkesindeki zengin OLİGARKLAR’DA BORÇ DÖVİZ ALDI. Bize de 2008’den beri karşı karşıya geldiğimiz döviz dalgalanmalarının önüne geçmemiz için SAYIN REİSİMİZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN da mevcut bankalardaki döviz hesaplarıyla yastık altındaki altınları ekonomiye kazandıracak bir çare üzerinde çalışması lazım.

Hepinizin bildiği gibi 21 Mart 2021 Pazar günü gece yarısından itibaren düğün değil bayram değilken dolar,Euro ve altın birden bire yükseldi.Dolar,Euro ve altın yükselirken Türk Lirası anormal değer kaybetti.Muhalefet partileri her zamanki gibi AK Parti iktidarının ekonomiyi idare edemediğini ülkeyi iflasa götürdüğünü; bir an önce Başkanlık sisteminden vaaz geçilerek tekrar parlamenter sisteme geçmemiz gerektiği; beyan ettiler.

Kimi sözüm ona yazar çizer takımı sabit taraftan iktidarla birlikte hareket ederken diğer taraftan da Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ülke yönetimini Amerika ve Avrupa'ya teslim ettiği söyleleyip yazdılar.

Eğer onların dediği doğru olsaydı dolar bir gece yarısı 7.21 TLden 8,24 TL' ye çıkmaz 3.50TL olurdu. TCMB gece yarısı 400 milyar dolar gelirdi.Eğer onların dediği gibi Sayın Recep

İLLERDEKİ HAVAALANLARINI -SAVUNMA SANAYİNİ GELİŞTİRİP İHA -SİHA- TİHA VB.SİLAH YAPMASAYDI -AKKUYU NÜKLEER SANAYİNİN YAPIMINA BAŞLAMASAYDI -AVRASYA - MARMARAY -BÖLÜNMÜŞ YOLLAR -FIRAT KALKANI ZEYTİN DALI- BARIŞ PINARI- KARADENİZ VE AKDENİZDEN PETROL VE DOĞALGAZ ARAMADAN VAAZ GEÇSEYDİ -VAAZ GEÇTİĞİ GÜNÜN gecesinde zaten TCMB 400 Milyar dolar yatırılırdı.

Sayın Erdoğan Amerikalı  ve Avrupalıların daha önceki yöneticilere talimat verip kabul ettikleri gibi kabul etseydi Uluslararası arenada ne kadar ödül varsa kendisine verirlerdi. Tıpkı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi biz daha son sözümüzü söylemedik.Başkaysa biz ne Kurtuluş Savaşı'nda ne KIBRIS BARIŞ HAREKETİNDE Amerika yanımızda yoktu.Biz Amerika'ya değil Amerika bize muhtaç.

Daha önceki yıllarda Amerika ve Avrupa'ya verdiğimiz tavizlerin içinde DÖVİZ REZERVİ hariç  hepsini aldık Şimdi Amerika'nın ve Avrupa'nın elinde sadece döviz kartı kaldı.Şimdi Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve ekibi bir an önce devletimizi döviz dar boğazında kurtaracak çalışmalar başlatıp TCMB dövizle güçlendirip bundan sonraki krizlerde etkilenmemizi ortadan kaldırması lazım. Yoksa Amerika ile Avrupa kaplumbağa terbiyecisi gibi bizi terbiye edip diz çöktürmeye çalışırlar.SELAM VE DUA İLE