Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

GOBBELS TAKTİĞİ BÜYÜK YALAN SÖYLEMEK 1.5.2021 Cumartesi-Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

CHP genelbaşkanı yalandar Kemal da başlangıçta küçük küçük attiği yalanları dinleyen gülen ve alkışlayanların olduğunu görünce yalanın dozunu artırarak devam etti. Derken artık ULTRA LÜKS DAİRE GİBİ ULATTRA LÜKS YALAN SÖYLEMEYE

BAŞLADI. Çünkü akıldaneleri ona “Yalan söyle, iftira at. Baktın olmuyor daha büyük yalan söyle daha büyük iftira at” diye telkinde bulunuyorlar.

Sonra ona partisinin akıldanesi Sedef Kabaş yaptığı bir açıklamada; “Kitleleri yönlendirmek ve etkilemek istiyorsanız ortaya kocaman bir yalan atın, ama çok büyük bir yalan olsun. İkinci kriter çok basit bir yalan olsun. Sonrasında da bu basit ve çok büyük yalanı sürekli tekrar et. Ardından kitlelerin o yalanı nasıl gerçekmiş gibi kucakladığını otur seyret...”

Politikada “büyük yalan” GOBBELS TAKTİĞİ’dir.

CHP'nin uyguladığı bu yalan siyasetinin, Nazi Almanyası'nın Propaganda Bakanı Joseph Goebbels'in uyguladığı yöntem olarak da biliniyor. O da zamanında Adolf Hitlere’e danışmanlık yaparken;

“Yeterince büyük bir yalan söylerseniz ve tekrar ederseniz bu yalanı sürekli, insanlar sonunda buna inanmaya başlayacaktır. Yalan, halkın yalanın siyasi, ekonomik ve / veya askeri sonuçlarından devlet tarafından korunabilmesi için muhafaza edilebilir. Dolayısıyla Devlet, muhalefeti bastırmak için tüm güçlerini kullanması açısından, yalan hayati bir önem taşımaktadır; çünkü gerçek doğru yoldur ve bu da devletin en büyük düşmanıdır “Adolf Hitler’in danışmanı Joseph Goebbel”

Yani Sedef Kabaş Adolf Hitler’in danışmanı Joseph Goebbel’den alıntı yapmıştır.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'li isimler '128 milyar dolar nerede?' şeklinde algı operasyonuna soyunarak Türk ekonomisini hedef aldı. CHP'nin yalanı hükümet tarafından yapılan açıklamalarla ortaya çıkarılsa da kirli propaganda sürüyor. CHP'nin izlediği bu yalan politikasıyla neyi amaçladığı ise yine CHP yandaşı Sedef Kabaş'ın yaptığı açıklamalar ve CHP'nin 28 Şubat sürecinde vesayet odaklarıyla yaptığı ortaklıkta gizli. CHP'nin izlediği bu taktikle kendi geçmişinde yatan yolsuzlukları gizlemeye çalıştığı anlaşıldı.

Sedef Kabaş’tan sonra sahneye Cem Uzan çıkıyor. Ve 128 Dolar Paranın nerede olduğunu; nereye ve kimlere verildiğini söylüyor. Arkasında da aynı Cem Uzan'dan 128 milyar dolar açıklaması: Yok para, para yok! Diyor. Yani Para buharlaştı. Peki, kim bu Cem uzan?

Cem Uzan Uzanlar ailesinde Kemal Uzan’ın oğludur. Aile işe medya sektörüne girerek köprünün başını başta tutmuşladı. Uzan Ailesinin ilginç ihale almaya devletin Milli emlakına yerleşme taktikleri var. Mesele U zan ailesi BERKE BARAJINININ İHALESİNE GİRMİŞ O GÜNKÜ ŞARTLARDA BARAJ İHALESİNİ 325 MİLYON DOLARA YAPMAK İÇİN ALMIŞTI. Ama her ne hikmetse braj yapım aşamasında ESKALASYON 325 milyon dolara ihale edilen BERKE BARAJINA Eskalasyon (Eskalasyon nedir? İse en genel tabiri ile yüksek enflasyondan kaynaklı olarak girdi fiyatlarında görülmekte olan hızlı artış kaynaklı ihalenin sabit birim fiyatlarla gerçekleştirilmesi engellendiği için başvurulan yola denilmektedir. ... Enflasyon ile eskalasyon arasında belirli ve bariz farklar bulunmaktadır. Yıllık fiyat artış) farkı eklenerek UZAN gurubuna 825 milyon dolar ödenmiştir. BARAJIN GÖVDESİNE DE; “İNSANLAR ÖLÜR ESERLERİ KALIR.” İMZA KEMAL UZAN. YAZDIRMIŞLARDI.DİKKAT EDİN BARAJ İHALESİNİ DOLARLA ALIYORLAR. Bir taraftan dolar yükselirken diğer taraftan dolar yükselmesi yetmezmiş gibi doların üstüne bir de yıllık fiyat farkı ekleniyor. Ve 3 baraj yerine bir baraj yapılıyor. Bunu yapan da Cem uzan’ın ailesi.

İkinci olarak bu uzan ailesi tavşan adasına bilabedel yerleşip malikanelerini yapıp oturmuşlardı.

Halen yurt dışında yaşayan eski Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan, 128 milyar dolar konusunu ilk kez kendisinin gündeme getirdiğini söyledi. Uzan 'dönemin bakanı altı aydır kayıp' dedi.

Hani geçmişte Uzan’ların villasındaki Havuzunun gizli bölmesinden telsim hatlar çıkıyordu başkan sen bilirsin nereye koymuşlardır.

CEM UZAN, ''NİTELİKLİ ZİMMET'' SUÇUNDAN 18 YIL 5 AY HAPIS CEZASINA ÇARPTIRILDI

İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi, 29 Mart 2013 tarihinde iş adamı Cem Uzan'ı ''nitelikli zimmet'' suçundan 18 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırdı.

''Zimmet'' ve ''dolandırıcılık'' suçlarına ilişkin görülen davada mahkeme heyeti, iş adamı Cem Uzan'a ''nitelikli zimmet'' suçundan 18 yıl 5 ay 20 gün hapis ve 4 milyar 404 milyon 721 bin 134 lira adli para cezası verdi.

Uzan ailesinin bu ve buna benzer daha onlarca yolsuzlukları var.

Mb 128 MİLYAR DOLARLIK YALANINI CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici’ye de soruyorlar.

CHP İstanbul Milletvekili ve ekonomist İlhan Kesici, Halk TV'de katıldığı programda, CHP'nin "128 milyar dolar nerede" algısına ters düşecek açıklamalar yaptı.

"128 milyar dolar kaybolmaz. Okumayı bilenler girer MB sitesine görür" diyen Kesici, “Nereye gider, nereden gelir. O bilgilerin üstüne bir tahminimiz var. Ama şimdi söylersem kendi sorduğumuz soruyu kırmış olurum" sözleri ile partisinin iddialarını da çürüttü.

Bu açıklama üstüne CHP genel merkezinde iyi bir zılgıt yemiş olmalı ki tükürdüğünü yalamak zorunda kaldı ve İlhan Kesici geri adım attı: Kılıçdaroğlu ile aynı görüşteyim Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kesici, "Kemal Kılıçdaroğlu ve partim ile tam anlamıyla aynı görüşteyim." ifadelerini kullandı.

Demek ki makam ve mevkiler insanı bu hale getirebiliyormuş. Halbuki benim bildiği kadarıyla İlhan Kesici’nin böyle tükürdüğünü tekrar yalamasına hiç de gerek yoktu.

YUKARIDA KISACA ANLATMAYA ÇALIŞTIĞIM KONUDA BİLE TÜRKİYE’NİN KİMLER TARAFINDAN KUŞATILDIĞINI GÖRMEYE YETER DE ARTAR. SELAM VE DUA İLE.