Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

MILLI SAVUNMA SANAYINDE BÜYÜK HAMLE (2) 30.05.2021 Pazar-Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

15 Temmuz 2016 Cuma günkü ülkemizi işgale yeltenmesi PKK ve FETÖ ARACILIĞIYLA yapıldı. Bunları Amerika kullandı.28 Mayıs 2021 Cuma günü Taksim'de cami açıldı Size ve bize göre görünürde anormal birşey yok gibi görünür. Ama 29 ve 30 Mayıs tarihlerinde Avrupa ve Amerikada çıkan gazetelere bakarsanız Taksim'de açılan caminin önemini anlarsınız Taksim Camii batıya

dert oldu. Tarihi günde Taksim Camii açıldı.

28 Şubat'ta alınan 18 maddenin 7. ve 9. Maddeleri şöyledir;

7- İmam - hatip okulları toplumdaki bir ihtiyacı karşılamak üzere kurulmuşlardır. Bu ihtiyacın fazlası olan imam hatip okulları, meslek okullarına dönüştürülmelidir. Ayrıca kökten dinci grupların kontrolünde olan Kuran kursları kapatılarak, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda düzenlenmelidir.

9- Cami yapımı gibi dini konuları siyasi amaçlar için istismar etmeye dönük olan her türlü davranışlara son verilmelidir. 9. madde sırf Taksime cami yapılmasının önüne geçmek için yazılmıştır.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan 27 sene önce bu caminin yapılacağı yeri işaret etmiştir. Taksim Caminin yapılmasını Taksim Gezi parkı olaylarıyla ilişkilendirilen mankurtlar hala var.

Laiklik ve Gezi'ye vurgu yaptılar

Gezi Parkı protestoları sırasında Taksim'den naklen yayınlar yaparak algı operasyonu yapan uluslararası basın, tarihi açılıştan rahatsız oldu. İngiliz The Guardian ve BBC, Amerikan Washington Post, Fransız France24, İspanyol El Periodico, Katar merkezli Al Jazeera ve İsveçli Expressen, Erdoğan'ın simge meydan Taksim'deki camii açılışını Gezi Parkı Eylemleri üzerinden gördü.

Alman DW'den Taksim Camii'nin açılış gününde provokatif haber

Alman medyasında görülmemiş manşet; İSTANBUL’UN İKİNCİ FATİHİ ERDOĞAN!

Al Jazeera: "Erdoğan, İstanbul'un Taksim Meydanı'nda cami açtı. Binlerce kişinin katıldığı açılış, 2013 yılında Gezi Parkı yakınlarında başlayan hükümet karşıtı kitlesel protestoların yıl dönümüne denk geldi."

Cumhurbaşkanı Erdoğan Taksim Cami açılışında konuştu: Bir buçuk asırlık mücadele bugün tamamlandı

The Guardian: "Erdoğan, Gezi Parkı protestolarının yıl dönümünde İstanbul'da laik tarihe sahip meydandaki tartışmalı camiyi açtı. Modern şehrin kalbindeki ibadethane, yaklaşık 20 yıldır Atatürk'ün laik mirasını yıkmak için çalışan ve Türkiye'ye kendi damgasını vuran dindar Erdoğan için uzun zamandır bir hayaldi."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Taksim Camii Ayasofya'ya bir selam, İstanbul'un fethine hediyedir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Taksim Camii Ayasofya'ya bir selam, İstanbul'un fethine hediyedir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Taksim Camii açılışında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Taksim Camii'ni, bir süre önce yeniden ibadete açtığımız Ayasofya Camii'ne bir selam, yarın ulaşacağımız İstanbul'un fethinin 568. yıldönümüne bir hediye olarak görüyorum' ifadelerini kullandı.

BBC: "Erdoğan, İstanbul Taksim Meydanı'ndaki tartışmalı caminin açılışını yaptı. Camii, laik Türk cumhuriyetinin sembolü olarak görülen bir kamusal alanın yanında belirgin bir şekilde öne çıkıyor."

Washington Post: "Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma günü, İstanbul'un Taksim Meydanı'nda, modern Türkiye Cumhuriyeti'nin sembolü haline gelen "bir Müslüman ibadethanesi inşa etme arzusu"nu yerine getiren yeni bir caminin açılışını yaptı. Camiinin yapıldığı yer; 2013'te hükümetin bitişikteki Gezi Parkı'ndaki inşaat planlarının ateşlediği kitlesel hükümet karşıtı protestoların da yapıldığı meydan..."

Taksim Camii ibadete açılıyor: Meydan namaz kılmak isteyenlerle doldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlığı seçimleri öncesi Taksim'de 27 yıl önce işaret ettiği noktada temeli 2017 yılında atılan Taksim Camii, ibatede açılıyor. İstanbullu vatandaşlar, kentin sembollerinden biri olan Taksim Camii'nin çevresine akın etti. Cami içine koronavirüs tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda kişi alınırken, Taksim Meydanı doldu taştı.

France 24: "Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Taksim Meydanı'ndaki caminin açılışını yaparak, hükümetini sarsan protestoların başlamasından 8 yıl sonra bölgenin manzarasını değiştirdi."

Allah camileri izi boş bırakmasın, bu eserleri ülkemize kazandıranlardan razı olsun, yabancı basın kendi kendiişlerine baksın, ne yapacağımızı onlara soracak değiliz.

​ Taksim Camii Büyük ve güçlü Türkiye’nin taşlarından biridir. SİZCE NEDEN?

Tayyip Erdoğan gittiğinde herşey güzel olacak(!) Neden Erdoğan gelmeden önce millet tüp hastane ilaç, emekli maaş kuyruklarında ölüyordu? Neden her üç yılda bir ekonomik kriz, her on yılda bir darbe olur. Bankalar hortumlanırdı? Bugün Erdoğan’dan şikâyet edenler o günün hortumcularıdır.

ATTIĞINIZ OKLAR DÜŞMANIN OKUYLA AYNI YERE SAPLANIYORSA SİZ NE KADAR ADİL VE DOĞRU DAVRANDIĞINIZI SÖYLESENİZ BİLE BUNUN REALİTEDE BİR KARŞILIĞI YOKTUR. VE SİZ DÜŞMANLA AYNI SAFI PAYLAŞIYORSUNUZ DEMEKTİR.

Ey sadece kendi ülkesini düşünenler! Bu ülke için neyin hayırlı olup olmadığını bilmek için düşmanlarınızın oklarını takip etmeniz yeterli…

İmam Şafii hazretleri der Kİ: “Düşman okunu takip edin, o sizi Hak ehline götürür.”

Che Guevara der ki:“Düşmanlarınız sizi seviyorsa biliniz ki sizde puştluk vardır.” (Bu sözü bulup aktaran Salih Tuna kardeşimin kulakları çınlasın!)

Düşmanın oku dostlarınıza gider

-TAKSİM.. PERA(KARŞI YAKA) CAMİ....CAMİ=Arapçadır, Toplanma yeri anlamına gelir.

Güçlü Osmanlı neden buraya Cami yapamadı..? Cumhuriyet döneminde buraya neden Cami yapılamadı..? Taksime Cami yapmak bu kadar önemli miydi..?Kimler buraya Cami yapmak istedi de yapamadı..? Konuyu yakın tarih bilgimiz ile inceleyelim..

600 yıl bu topraklarda İmparatorluk kuran Osmanlı dahi..Bu PERA denen yere, İnandığı dinin sembolü olan CAMi'yi yapamadı, Vatikan'ın hatırını kıramadı..Galata'dan yukarısı dediğimiz Taksim bölgesinin tarihi çok eski değildir.17.yy dan sonra yapılaşma hızlanmıştır.

Osmanlı son dönemlerinde Cami yapımı için teşebbüs etmişse de dış baskı sebebiyle yapamamıştır..Cumhuriyetin ilk otuz yılında bu düşünce yok...

Başbakan Menderes 1953 lerde bu konuyu dile getirir..Ama..devamında 6-7 eylül olayları çıkarılarak bu projenin önü kesilmiştir. Sonrası malüm ki, bir Başbakan İdam edilmiştir.

1960 Darbe iktidarının ve Sonrasındaki Ecevit hükümetinin Böyle bir düşüncesi yoktu, olamazdı da...

1960 sonlarında Demirel girişim yapmış ama Askeri Muhtıra ile karşılanmıştır.. 1978 de Milli hükümet bir girişim daha yapmıştır ama.. 1980 İhtilali ve Evren paşanın, imkansız sözü ile Proje bir kere daha askıya alınmıştır..

Anadolu ve Türkiye yönetimde; Türklerin olmadığı için...Milli ve Dini kararlar almak her zaman zor olmuştur..Bu zor işe 2017 yılında temeli atılarak başlandı..İleriki yy,larda Tayyip beyin anılacağı en büyük eseridir.17 ve 18 yy larda yabancılar Mabetlerini bu alana yaparken..

Bizler inancımızın timsali Camiyi yapamamıştık.Ben bu güzel eser için Devletimizi Kutluyorum..Devlet başkanımız, gerekeni yapmıştır.

CAMİ gibi dinsel Mabetler toplumların gücünü gösterir..Kime karşı, Diğer dinlere, ve dış toplumlara karşı..İçeride de Halkın birlik olmasını sağlayacaktır..28 Mayıs 2021 Cuma, Taksim Camimiz hayırlı olsun. Saygılarımla..

MİLLİ GÖRÜŞÜN LİDERİ RAHMETLİ ŞEHİD NECMETTİN ERBAKAN HOCA REFAHYOL KOALİSYONU ZAMANINDA “Ben 28 Haziran 1996'da Başbakan oldum. Meclisten güvenoyu aldım ve Başbakan koltuğuna oturdum. İlk ziyaretime gelen ABD elçisi oldu. Bana şunu söyledi;

"Biz biliyoruz ki sizin davanız İslam'dır. Başbakan oldunuz. Bu bizim hoşumuza gitmedi ama beraber çalışmaya mecburuz. Ben size geldim ve diyorum ki sizinle beraber çalışabiliriz. 6 tane şartımız var.

Birincisi; "İran ile ticari münasebetinizi 50 milyon doların üzerine çıkartmayacaksınız." İkincisi; "İran’a gitmeyeceksiniz."

Üçüncüsü; ABD üslerine dokunmayacaksınız."

Dördüncüsü; " Diğer Müslüman ülkelerle de ticaretinizi arttırmayacaksınız."

Beşincisi; " Çekiç güç askeri işgal kuvvetlerimizi dışarı çıkartmayacaksınız."

Altıncısı; "Irak boru hattını açmayacaksınız."

Rahmetli Şehid Necmettin Erbakan bunları kabul etmediği için 15 Ekim 1996 tarihinde “ABD Büyükelçiliği bir kripto ile bu hükümetin derhal gitmesi gerektiğini” ilgili yerlere bildirmişti. SELAM VE DUA İLE.