Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

YENİDÜNYADA ESKİ TÜRKİYE YOK 16.7.2021 Cuma-Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Bugün itibarıyla ilgili olarak amerikalı önemli bir düşünce kuruluşu bu konuda hazırladıkları Çin’in yükselişinin doruğa ulaştığını; artık amerika ve Avrupanın Çin durdurmak için yaptıkları hamlelerle çok geç kaldığını ve önümüzdeki 15-20 yıl sonra Çin’in tek başına bir küresel güç olacağını” yazan bir makale yayınlandı.

Amerikanın sözde derin aklı sermayenin Avrupa’dan ülkesine aktığı zaman ses çıkarmamıştı. Nasıl olsa ülkesine para girişi oluyordu. Ama amerikanın

unuttuğu bir şey vardı. Nasıl ki o paralar Avrupa’dan Amerika’ya aktığı zaman o ülkeler sermayenin çıkmasına mani olamamışlar sadece üzülüp durmuşlardı. O gün için sermaye sahiplerine gerekli ortamı sağlamayan Avrupa sermayenin yurtdışına akışına engel olamamıştı. O günkü şartlarda Amerika ülkesine sermaye gelsin diye sermaye sahiplerine avantajlar sağlamıştı. Geçen zaman zarfında dışarıdan gelen sermayedarlar önce Holding sonra Tekel daha sonra da Kartel (ticaret Birliği) oluşturup amerika devletinin maliyesinin hortumlarını kendi kasalarına doğru akıtmayı başardılar. Amerika devleti kartelleşmeyi önlemek için vergilendirmede oranı % 70’e çıkardı. Yani Amerika’da Holding ve büyük şirketlerin kazandığı 100 Liranın 70 Lirasını vergi olarak alıyordu.

Burada önü kesildiği gibi görünen sermaye sahipleri önce ucuz iş gücü bahanesiyle fabrikalarını Çin’e taşıdılar. Arkasında da sermayelerini de Çin’e aktardılar. Joe Biden’den önceki amerika başkanı olan Donald Trump ticaret kökenli olduğu için Amerika sermayesinin Çin’e akışını durdurmak için mücadeleye başladı. Ve amerikalı şirketlerin fabrikalarını Amerika’ya taşımalarını söyledi. Bunun için harekete geçti. İlk etapta Çin’de güzel para kazanan KÜRESEL SERMAYE SAHİPLERİ Donald Trump’un bu teklifini kabul etmeyip karşı çıktılar. Ve Joe Biden’in yanında yer aldılar.

Şuanda Türkiye ve Amerika’dan başka Çin emperyalizmini durduracak başka bir devlet yoktur. Bu durumu bilen Çin Türkiye ile iyi ilişkiler kurmak için “ESKİ İPEK YOLUNA İŞLERLİK KAZANDIRIP PEKİN’DEN LONDRA’YA TREN YOLUNU tamamlattırıp hizmete soktu. İpek yolu üzerinde Amerikan askerlerinin işgal ettiği Afganistan’dan başka ülke yoktu. Amerika Çin’in küresel sermayesinin önünü kesmek için alelacele Afganistan’dan çıkma kararı aldı. Bu asker çekme kararı amerika iç kamuoyunda bile tepkilere sebep oldu. Çünkü amerika 20 yıl işgal ettiği topraklarda Türkiye’nin kontrol ettiği Kabil Hamit Karzai havalimanı dışında hiçbir başarı sağlamadan ayrılıyordu.

Amerika giderayak Afganistan’ın kontrolünü Türkiye cumhuriyetinin güvenlik güçlerine bırakmak için bir aydan fazladır Türk-amerika heyetleri arasında görüşmeler devam ediyor. Ve amerika kendi aklınca Afganistan’ın kontrolünü Türkiye’ye bırakarak bizim tabirle “BİR TAŞLA İKİ KUŞ VURMAK İSTİYOR.” Peki, amerika niye böyle bir yola koyuldu? Burada üç sebep var;

1-Amerika Afganistan’ı işgal etmeden önce Afganistan’da uyuşturucu ticareti yapanlara idam cezası uygulandığı için uyuşturucu satış ve kullanımı SIFIR’DI. Amerika Afganistan’ı işgal ettikten sonra eroin yapımının hammaddesi olan haşhaş olmak üzere esrar yapımında kullanılan kenevir ekildi. Bu uyuşturucu sevkiyatı PKK, UYUŞTURUCU BARONLARI ve Fetö’cüler vasıtasıyla kimisi Doğu ve Güneydoğu sınırlarımızda, kimisi Esenboğa havaalanından uçakla Amerika’ya, kimisi de deniz yoluyla Yunanistan ve İtalya’ya ulaştırılıyordu.

2- Amerika Afganistan’ın güvenliğini NATO çerçevesi adı altında devrederek 20 yıl boyunca sevk etiği uyuşturucu komisyonluğundan kurtulmak istiyor. Bir taraftan da bunu Türkiye devletinin üstüne yıkmak istiyor.

3- Geçmişte bugünkü Rusya’da bulunan SSCB (Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliğini) yıkmak ve komünizmin yayılmasını engellemek için Afganistan’da kurulu olan HİZB-İ ÎSLAMÎ (İslam partisi ) CEMİYETİ’NE SİLAH, MÜHİMMAT VE LOJİSTİK yardımı etti. Hatta HİZB-İ ÎSLAMÎ CEMİYETİ’NİN üyelerini Amerika’ya davet ederek Beyaz Saray (Pardon Kara saray)’ki OVAL OFİSTE kabul edip görüşme yaptılar. Daha sonra bu cemiyetin adı “HİZB-İ ÎSLAMÎ PARTİSİ” olarak değiştirildi.

O zaman Sovyetler birliğini Afganistan sayesinden yıkan amerika şimdi de Afganistan’dan çekildikten sonra önce yaptığı gibi Afganistan’a destek verip Çin’in Küresel Sermayesini durdurmak istiyor. Onun içindir ki amerikalı düşünce kuruluşu bu konuda hazırladıkları raporda amerikanın ve Avrupanın çok geç kaldığını söylüyor.

Yıkılmaz sanılan SSCB (Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği)’ni AFGANİSTAN HİZB-İ ÎSLAMÎ (İslam partisi ) CEMİYETİ KISA SÜREDE TARUMAR ETTİ. Sovyet askerleri ilk olarak 24 Aralık 1979'da Sovyet lideri Leonid Brejnev'in emriyle gönderip işgal ettirmişti.

Bizdeki ahmak ve alçaklar hani amerika süper güçtü? Bir defa daha anladınız mı amerikanın yanında Türkiye olmadan amerika tek başına bir şey yapamaz. Bunun örneklerini daha önce amerikanın Türkiyesiz girdiği Irak, Suriye ve en son olarak da Afganistan’da girdikten sonra Türkiye olmadığı için arkasına bakmadan kaçmadı mı?

Amerikanın durumu geçmişte anlatılan şöyle bir hikâyeye ne kadar da çok benziyor. Hani Yunus Emre Evliya olduğunun farkında değilken iki arkadaşla beraber yolculuğa çıkmışlar. Yolda acıktıkları için yürüyemez hale gelip oturmuşlar. Arkadaşları Yunus Emre’ye; “-Efendi bir dua edelimde Allah’ın İsa (as)’ a gönderdiği gibi bize de bir sofra göndersin” demiler. Her üçü de dua etmiş. Biraz sonra önlerine bir mükellef yemek sofrası gelmiş. Yemek yeyip yola koyulduktan sonra Yunus Emre’ye; “Efendi siz nasıl bir dua ettiniz ki Allah duamızı kabul edip bize yemek sofrası gönderdi? Diye sormuşlar. Yunus Emre yaptığı duayı onlara açıkladıktan sonra onlara; “Peki siz nasıl bir dua ettiniz?” diye sorduğunda arkadaşları; “Biz yarabbi içimizdeki şu evliya Yunus hürmetine bize yemek sofrası gönder” diye dua ettik. Dediklerinden sonra Yunus Emre evliya olduğunu anlamış.

BAŞTA TÜRKİYE’DEKİ SOLCULAR OLMAK ÜZERE BÜTÜN AMERİKAN HAYRANLARINA AMERİKANIN BU DÜNYA ÜZERİNDE YAPTIĞI ONCA ZULÜM, İŞKENCE VE KATLİAMLARDAN SONRA YOLUN SONUNA GELDİĞİ ORTAYA ÇIKTI. BAYRAMDAN ÖNCE YIKILASIN AMERİKA ENKAZINI GÖRELİM İNŞALLAH, AMERİKA’YA UYGAR ÜLKE DİYENİN YÜZÜNE TÜKÜREYİM” AMERİKANIN YIKILIŞINI GÖRMEK ÜMİDİYLE HEPİNİZİ ALLAH’A EMANET EDİYORUM. SELAM VE DUA İLE.