Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

MUHALİFLERİN YURT PROVOKASYON BALONU ERKEN SÖNDÜ 23.9.2021 Perşembe-Yeşilyurt/ MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Başta CHP olmak üzere söze geldiğinde gençler üzerinde provokasyon yapılmaması lazım derler ama iş icraata gelince daniskasını yaparlar. Provokasyonun daniskasını yapmakla kalmayıp bir de üstüne üstlük yalan söyleyip iftira atarlar.

Hatırlayın ÖSYM imtihanları yapılacağı günün öncesinde CHP genel başkanı mikrofonların karşısına geçti ve; “-Bizim öğrenciler üniversite imtihanını

kazanmak için bir sene boyunca çalışıp ter dökerken Katarlı öğrenciler imtihana bile girmeden gelip bizim üniversitelerimizin fakültelerinde okuyacaklar” deyince hem veliler hem de öğrenciler bu açıklamayı gerçek kabul ederek birçoğu moral bozukluğu yaşamıştı.

“Şu karşı yaylada yalanlar katar katar” “Katarlı gençler, Türkiye’de sınavsız tıp okuyacaklar”. Bu haber, o gün tüm Türkiye’yi salladı.

Üniversite sınavlarına giren gençler, “Biz burada sınavda ter dökelim, elin Katarlısı gelsin sınavsız tıp okusun” diye isyan etti.

Evlatlarının istikbali için varlarını yoklarını seferber etmiş ana babalar, haberin etkisiyle moral çöküntüsü yaşadılar. Haber, o kadar bomba etkisi yaptı ki... Kınama demeçleri üst üste geldi. Hatta ana muhalefet partisinin lideri bile konuya girerek iktidar partisine şöyle seslendi:

“Gençlerimiz burada sınavda ter dökerken, elin Katarlısına sınavsız tıp okuma hakkı veriyorsunuz. Hiç mi utanmıyor musun ey AK Parti?” Buraya kadar her şey mükemmeldi.

Haber, büyük ses getirmişti. Türkiye sarsılmıştı. Ortalık karışmıştı. Gençler isyandaydı. Aileler öfkeliydi. Haber, gerçekten de çok ama çok etkili olmuştu. Ve fakat bir kusurcuğu vardı bu haberin: Maalesef yalandı. Katarlı gençlerin, Türkiye’de sınavsız tıp okuması diye bir şey söz konusu değildi.

Hâlbuki işin aslı hiç de öğle değildi. Yapılan bir askeri eğitim anlaşmasıydı. İki ülkenin askeri öğrencileri, sağlık eğitim kurumlarında değişim öğrencisi olarak eğitim görebileceklerdi. Olay buydu. Ve bundan ibaretti.

Neyse zaman geçti imtihana giren öğrencilerin sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Öğrenciler kendilerine tanına başvuruyu süresinde yaptılar. Sonuçlar açıklandı elektronik kayıtlar yapıldı. Bizdeki muhalefetin açmazlarının başında program üretmek yerine yapanlara iftira atmak atılan iftiralar sonucu sansasyon haber yaparak toplumu AK Parti iktidarına karşı kışkırtıp protesto yaparak mevcut iktidarı istifa ettirerek yerine geçip oturmak felsefesine dayanıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun akıl daneleri ona; “Yalan söyle iftira at. Millet inanmazsa daha büyük yalan söyle” diye akıl veriyorlar. O da mikrofonu eşline alınca başlıyor yalan söylemeye iftira atmaya. Millet inanmazsa daha büyüğünü söylüyor. Siz Millet İttifakının özelde de CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugüne kadar herhangi bir proje hakkında nasıl yapacağına dair bir veri sunduğunu hatırladınız mı? Hatırlamadınız. Çünkü CHP’nin böyle bir çalışması yok. Kemal Kılıçdaroğlu’nun biraz sıkıştırınca hemen; “Benim adım Kemal, Ben maliyeciyim Parayı bulurum” diyerek geçiştiriyor. Biz onun nasıl bir maliyeci olduğunu SSK genel müdürlüğü yaptığı yıllarda kurumu nasıl batırdığına şahidiz.

Birçok üniversitenin fakülteleri öğretime başlamak üzereyken şimdi de CHP ve yandaşları önce kiraların çok pahalı olduğunu söylediler. Bu iş prim yapmadı. Arkasında KHK’na bağlı yurtlarda yeterli yatak ve kapasite olmadığını; öğrenciler için kiraların çok pahalı olduğu halde kiralık ev bulunmadığını söylediler. Bu da pek işe yaramadı. Birçok ilimizin valileri illerine gelip yer bulamayan öğrencileri otel konforunda misafirhanelere misafir edeceklerine dair açıklamalar yaptılar.

Bütün bunlara rağmen yine de birkaç ilimizde sözde yurt yetersizliğini bahane ederek İstanbul ilimizde bir protesto yapılmış. İç İşleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy bu protestolara katılanların profilini şöyle açıkladı; İstanbul’da “Barınamıyoruz” eylemlerine katılan 127 kişinin neredeyse tamamının hiçbir barınma sıkıntısı olmadığını açıkladı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

"Yine bir yalanlar dizisi, yine provokasyon. Kamuoyunu yanıltmaya yönelik yalanları, sahte tiyatroları paylaşmaya ve provokasyonlara karşı uyarmaya devam edeceğiz. İstanbul'da "Barınamıyoruz" eylemlerine katılan 127 kişinin neredeyse tamamının hiçbir barınma sıkıntısı yok."

Bakan Yardımcısı Ersoy, paylaşımında ayrıca şu bilgileri paylaştı;

İstanbul Kadıköy'de 19 Eylül'de başlayan, daha sonra Beşiktaş, Bakırköy'de devam eden "Barınamıyoruz" ve "Yurtsuzlar" adı altında gerçekleşen eylemlere 127 kişinin katıldığı tespit edildi.

Eyleme katılanların ikametleri tek tek tespit edildi

Bu kişilerden, 73 öğrencinin İstanbul'da ikamet ettiği ve herhangi bir barınma probleminin olmadığı, 12 öğrencinin ikamet kaydının il dışında olduğu, 28 kişinin başka illerde bulunan üniversitelerde öğrenim gördüğü ve ikamet ettiği tespit edildi.

8 kişinin herhangi bir Yüksek Öğretim Kurumunda kaydının bulunmadığı, 5 kişinin üniversite mezunu, 1 kişinin de akademisyen olduğu belirlendi. Eyleme katılan 127 kişiden, 4 öğrencinin Kredi Yurtlar Kurumu'nda kaydının bulunduğu, 1 öğrencinin yedek olduğu, 10 öğrencinin daha önce yurtlarda kalıp kaydını sildirdiği, diğer öğrencilerin ise yurt başvurularının bulunmadığı tespit edildi.” Sonuçta “Barınamıyoruz” diye eylemlere katılan 127 kişinin neredeyse tamamının hiçbir barınma sıkıntısı olmadığını açıkladı.

Eskide “yalancının mumu yatsıya kadar yanardı.” Şimdi ise yalancının mumu yanmadan sönüyor.

BİR DEFA DAHA MUHALEFETE ŞÖYLE SESLENMEK İSTİYORUM; “-EĞER GERÇEKTEN İKTİDAR OLUP MEMLEKETİ YÖNETMEK İSTİYORSANIZ ÖNCE EVİNİZE GİDİN BAŞINIZ İKİ ELİNİZİN ARASINA ALIN VE KENDİ KENDİNİZE; “ÇOK PARTİLİ HAYATA GEÇTİĞİMİZDEN BU YANA GEÇEN 71 SENE BOYUNCA BU MİLLET NİYE BİZE SANDIKTAN TEK BAŞINA İKTİDAR VERMİYOR? DİYE SORUN VE DÜŞÜNÜN. CEVABINI BULAMAZSANIZ BANA MÜRACAAT EDİN BEN SİZE CEVABI VERİRİM. YOKSA YALAN DOLAN, İFTİRALARLA MİLLET SİZE SANDIKTA İKTİDARI VERMEDİĞİ GİBİ RÜYANIZDA BİLE İKTİDAR OLDUĞUNUZU GÖREMEZSİNİZ. SELAM VE DUA İLE.