Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

RECEP TAYYİP ERDOĞAN NE GÜLLABİ NE DE GÜLLABİCİ 29.9.2021 Çarşamba-Yeşilyurt/ MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Atalarımız “deli veya ahmak dostun olacağına akıllı düşmanın olsun” demişlerdir. Bu atasözünü bugüne ayarladığımızda ise; “deli ve ahmak politikacı olacağına akıllı muhalefetin olması iyidir.”

Âcizane 1965 yılından itibaren Türkiye’deki politikayı takip etmeye başladım. 1969 yılında Milli Nizam partisinin kapısını bekledim. O günden bugüne 56 sene geçti. Bu 56

sene zarfında 37 hükümet iş başına gelip geçti. 56 sene zarfında gerek muhalefette ve gerekse iktidarda bir ciddiyet bir samimiyet vardı. Hele yılların ana muhalefet partisi CHP’de kurumsal bir kimlik vardı. Parti adına bir açılama yapılacaksa bu açıklamayı genel başkan yapardı. Genel başkan yoksa Başkan yardımcıları veya genel sekreter yapardı. Yani partide 1.2.3.4.adam vardı.

Ama şimdi sözde adı geçen adamlar var ama esasta yok. Yani daha açık bir ifadeyle başta CHP olmak üzere muhalefette tas kayıp. Kim sabah erken kalkıp mikrofonun karşısına geçerce akla hayale gelmedik yalan ve iftiralar söyleyerek sözde muhalefet yapıyormuş gibi görünüyorlar.

Başta CHP olmak üzere muhalefet partilerinin açıklamaları tıpkı akıl hastanelerindeki hastaların yaptığı açıklamalara benziyor. Bir de bütün bu yalan ve iftiralara Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan cevap bekliyorlar. Sayın Erdoğan muhalefetin yalan ve iftiralarına cevap vermek yerine mahkemelerde tazminat davası açarak mahkûm edip tazminat alıyor.

Bre gafil ve ahmaklar Sayın Recep Tayyip Erdoğan GÜLLABİ VEYA GÜLLABİ mi ki siz kaçtıkça gelip sizi yakalayıp tekrar yerinize koysun. Biliyor musunuz bilmem GÜLLABİ Akıl hastahanelerindeki gardiyanlara deniyor… Bunlar ellerinde kamçı olduğu halde deliler arasında dolaşıp azgın delileri döverek uslandırmak vazifesiyle mükellef olduklarından, dışarda bu türlü tavır takınanlara da mecaz yoliyle güllâbici denilirdi.

Güllabi kelimesinden türeyen güllâbici’ var. Güllabicilik, ise güllabicinin yaptığı iş. Akıl hastahanelerindeki hademelere verilen ad. Güllabici kelimesinin tersten yazılışı iciballüg diziliminde gösterilir. güllâbici sözcüğünün 25 dile çevirisi bulunuyor.

Güllabi Kökeni Arapça yazılı örneği bulunmayan *kalabi "tımarhane görevlisi" sözcüğünden alıntıdır. Arapça sözcük Arapça klb kökünden gelen kalab "kuduz, genel olarak delilik" sözcüğünün nisbet halidir. Bu sözcük Arapça kalb "köpek" sözcüğünün fa’al vezninde türevidir.

Ayrıca Farsçadan gülab "gül suyu" ve gullab "bir nevi kelepçe" sözcükleri mevcuttur.

Bizdeki mevcut muhalefet seferinde ağızlarını açtıklarında; “2023’teki sandıktan görüşeceğiz” diyorlar. Bre ahmaklar illa da biriyle görüşmek istiyorsanız ilk önce “HÂŞÂ VE KELLÂ- CAMİLERİ AHIR, SAMANLIK, ASKERİ KIŞLA NALBANT DÜKKÂNI, BAR, MEYHANE YAPANLARLA GÖRÜŞÜN. HASTANEDE HASTASINI ALMAK İÇİN BORCUNA KARŞILIK HASTA SAHİBİNE BORÇ SENEDİ İMZALATTIRANLAR GÖRÜŞ. TEMEL ATMAMA TÖRENİ YAPANLARLA GÖRÜŞ. BU ÜLKENİN EN KİBAR VE ASİL BAŞBAKANINI ASANLARLA GÖRÜŞ. BAŞÖRTÜLÜ BACILARIMIZI FAKÜLTEDE SÜRÜKLEYENLERLE GÖRÜŞ. BU ÜLKEYİ PARÇALAYIP YIKMAK İSTEYEN KÜRDİSTAN NARALARI ATAN PKK, PYD, YPG, KCK ’YA DESTEK VEREN HDP İLE GÖRÜŞ. BUNLARA ÇANAK TUTAN CHP VE İYİ PARTİYLE GÖRÜŞ. GÖRÜŞMEK Mİ İSTİYORSUN KENDİNE YAPRAKLARA ALKIŞLATANLARLA GÖRÜŞ.

BU MİLLET ADAM GİBİ ADAM BAŞKOMUTANIMIZDAN RAZIDIR. ALLAH NASİP EDERDE 2023’E KADAR YAŞARSAK SİZİNLE ELBETTE SANDIKTAN GÖRÜŞECEĞİZ. DAHA ÜÇ AY ÖNCESİNE KADAR AĞZINIZI AÇTIĞINIZDA HER SEFERİNDE SANDIK İSTEYEN MUHALEFETE NE OLDU DA BİRDEN BİRE “DUT YEMİŞ BÜLBÜL GİBİ SESLERİ KESİLDİ SOLUKLARI TUTULDU DA “ERKEN SEÇİM LAFINDAN VAAZ GEÇTİNİZ? GERÇİ ATALARIMIZ MEVCUT MUHALEFETİ; “YIKILAN PEHLİVAN GÜREŞE DOYMAZ “ DİYEREK GÜZEL BİR ŞEKİLDE AÇIKLAMIŞLARDIR.

HA UNUTMADAN SÖYLEYEYİM; HANİ VÜCUDUNDA 30 KURŞUN ÇIKAN ŞEHİD ÖMER HALİSDEMİR’E UTANMADAN SIKILMADAN ARLANMADAN “DARBECİ” DİYEN İYİ PARTİNİN YOSMASIYLA GÖRÜŞ.

MEMLEKET VE MİLLET MENFAATİNE OLAN KONULARIN HEPSİNE HAYIR DEYİP REDDEDEN HDP YETKİLİLERİYLE GÖRÜŞ. SEBEBİNİ SOR. KENDİLERİNE “MİLLET İTTİFAKI” ADINI VEREN 5 BENZEMEZİN HANGİ ÂLÎ MENFAAT SEBEBİYLE BİRLEŞTİKLERİNİ SOR. İLLA DA GÖRÜŞECEĞİM DİYORSAN İBB EKREM İMAMOĞLU’YLA GÖRÜŞ. ADALARDAN ALDIĞI 978 ATIN AKIBETİNİ SOR.

HÂLBUKİ BENZER MUHALEFETLE 2022 YILININ 3 KASIMINDAN İTİBAREN SANDIKTA GÖRÜŞÜYORUZ. HER SEFERİNDE AĞZININ PAYINI ALARAK YERİNE OTURUYORLAR. BRE AHMAKLAR İÇİNİZDE ŞİMDİYE KADAR SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A KARŞI BİR ADAY BULAMIYORSUNUZ. BULMANIZ ŞÖYLE DURSUN MUHALEFETİN ADAYLARINDAN BİRİSİ KATILDIĞI BİR TELEVİZYON PROGRAMINDA; “-BEN CUMHURBAŞKANLIĞINA ADAY DEĞİLİM. Ben başbakanlığa adayım” dedi. Bu ne demek biliyor musunuz?

Bu sözün anlamı aç tavuğun kendisini darı ambarında görmesi demektir. Çünkü daha seçime 2 sene var. İki sene sonra seçim olacak. Seçimde millet ittifakı çoğunluğu alarak mecliste anayasa değişikliğine gidecek. Anayasayı milletin referandumuna sunacak. Referandum sonunda parlamenter sisteme geçiş kabul edilirse tekrar seçime gidilecek. Seçimde tekrar millet ittifakı çoğunluğu elde edecek. Daha sonra tekrar seçime gidilip yine çoğunluk elde edilirse Meral Akşener Başbakanlığa aday olacak. Buna en akıllı bir şekilde atalarımız; “ÖLME EŞEĞİM ÖLME Kİ KALKAN BİTİP YEŞERİP BÜYÜSÜN Kİ SEN O KALKANI YİYESİN” demektir.

Kendilerini “Ateşin çocukları” diye adlandıran Hilmi Şahballı’nın deyimiyle; “ONUN BUNUN ÇOCUKLARI” SİZ ORMANLARDAKİ MİLYONLARCA CANLIYLA BERABER BİR O KADAR AĞACA KIYARAK, DOĞAYI YAKARAK TÜRKİYE’Yİ ELE Mİ GEÇİRECEĞİNİZİ SANIYORSUNUZ? BİZ TÜRKÜYLE, KÜRDÜYLE LAZIYLA, ÇERKEZ’İYLE ABAZA’SIYLA, ALEVİ’SİYLE, SÜNNİ’SİYLE, ARABIYLA AZERİ’SİYLE; “- HEP BERABER TÜRKİYE DİYORUZ.” PKK’YA İNAT, PKK GİBİ ŞEREFSİZLERE İNAT, TERÖR YANDAŞLARINA İNAT, BU VATANA İHANET EDEN ŞEREFSİZLERE İNAT, HEP BERABER TÜRKİYE DİYORUZ.

SİZ DAĞLARDA T.C. YAZISINI GÖRDÜĞÜNÜZDE KEDİ GİBİ MİYAVLAYAN, MEYDANLARDA T.C.YE FİSTAN GİYDİRİP TAŞ ATAN, ŞEHİDLERİN ARKASINDA UTANMADAN, SIKILMADAN ARLANMADAN, UTANMADAN, SIKILMADAN KAHKAHA ATANLARI, yine Hilmi Şahballı’nın deyimiyle; “ONUN BUNUN ÇOCUKLARISINIZ.” Demek lazım.

UNUTMAYIN BU TÜRKİYE, BU VATAN, BU MİLLET SİZİN GİBİ ŞEREFSİZLERE HİÇBİR ZAMAN BOYUN EĞMEYECEKTİR. SELAM VE DUA İLE.