Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

"ÜRÜMESINI BILMEYEN IT SÜRÜYE GETIRIR KURT" 19.10.2021 Salı-Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Devletler insan organına benzerler. Vücudumuzdaki göz kulak görevini yapmaz. Yapmaya kalksa da yapamaz. Allah insan vücudundaki her organa ayrı bir görev vermiş. O organlarda görevini yaparlar. Organlar görevini yapamazlarsa o insanın yaşaması zorlaşır. Ve nihayetinde ölüp gider.

Yüzme bilmeyen birisi ırmağın üstüne yatay uzanan kavağı tırmanmış. Sonra da bir türlü inememiş. Orada geçen birisini görünce adama: “-Ne olursun

ben yüzme bilmiyorum. Gelip beni burada indirir misin? Deyince Adam da ; “- Mademki yüzme bilmiyorsun ne işin var kavağın başında? Demiş.

Şimdi ana muhalefet partisi CHP ile onun yoldaşı İyi Partinin başkan ve yöneticileri Türkiye’nin meselelerini çözmek için program yapmak yerine sabahtan akşama AK Parti ve onun lideri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a iftira atarak günlerini geçiriyorlardı. O kadar çok yalan söyleyip iftira attılar ki artık milletimiz bunların konuşmalarını bile dikkate alarak dinlemez oldu.

Bu sefer de hem milletin bam teline basacak hem terör örgütlerine hoş görünecek hem de ezeli ve ebedi düşmanlarımızın bize saldırmasına fırsat verecek konuşma ve demeçler vermeye başladılar.

İşte bunların sonuncu olarak yedikleri haltlarIN BAZILARI şöyle;

Geçen hafta CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün itibarıyla 8 gün önce gurup toplantısında konuşurken konuşmasının bir yerinde; “Selahattin Demirtaş'ın ve Osman Kavala ‘nın 'masum' olduğunu savunan Kemal Kılıçdaroğlu, ''Masum insanların hapishanelerde kin ve intikam duygusuyla tutulmasını istemiyorum. Yazıktır, günahtır. Osman Kavala, Selahattin Demirtaş, askeri öğrenciler, avukatlar, adaleti arayan avukatlar neden hapiste?'' dedi.

Şimdi benim buna verecek çok güzel bir cevabım var. Ama hem terbiyem hem de kendisi karşımda olmadığı için yersiz olur. Yoksa ben yine de şaka yollu olarak; “Onların spor olsun diye hapiste tutulmadığını; adı geçenlerin kırdığı yumurtaların sayısının kırkı geçtiği için hapisteler” diyorum. Siz ne demek istediğimi anladınız sanıyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Ekim 2021Perşembe günü Mersin'de gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "iktidardan gitmemek için her şeyi yapabileceğini" savunarak, "Siyasi cinayetler kaygım var" demişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın dün Kılıçdaroğlu'nun sözleriyle ilgili olarak "resen soruşturma" başlatıp belge ve bilgi istemiş. Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatları bilgi ve belgeleri Sayın Erdoğan açıklasın” diyerek adeta cozutmuşlar.

AKP’de gerek Sayın Erdopan gerekse İçişleri bakanı Sayın Soylu ve diğer yetkililer; "Eğer elindeki böyle bilgi ve belgeler varsa bunu doğrudan doğruya ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına götürüp vermen gerekir” diye açıklama yaptılar.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasının ardından İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, "Siyasi suikastlar yapılacağı yönünde bizim de aldığımız duyumlar var" demişti.

Son olarak Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Bir TV'de katıldığı programda, kendisine de "dostça uyarılar" geldiğini belirterek, "Hepimizin teyakkuz halinde olması gerekiyor" diyerek tartışmaya katılmıştı.

Aynı Kemal Kılıçdaroğlu âlemi sağır milleti kör zannettiği için bir 4 gün önce yaptığı konuşmasının bir yerinde; “-Kılıçdaroğlu'ndan bürokratlara: ‘Emir almıştım’ diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “İktidarın değişmesine az kaldı. İktidar değiştiğinde soruşturmalar başlayacak ve eminim ki bu bürokratların bir kısmı 'efendim emir aldık uygulamak zorunda kaldık' diyeceklerdir. Siz Erdoğan ailesinin değil, bu devletin şerefli memurlarısınız. ‘Emir almıştım’ diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız. Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa, Pazartesi (Yani 18 Ekim) itibariyle durun. Bu illegal, paralel sistemlerden elinizi eteğinizi çekin” dedi. Hâlbuki kendisi gerçeklere karşı kör ve sağır olduğu için herkesi öyle zannediyor.

Şimdi sen böyle salla sapan düşünmeden taşınmadan sırf “CUMHUR İTTİFAKINA VE ÖZELLİKLE DE AK Partiye oy kaybettireceğim diye böyle açıklama yaparsan arkasında sözde İş insanı Osman Kavala'nın yargılandığı dava ile ilgili açıklama yapan aralarında ABD'nin de bulunduğu 10 ülkenin büyükelçi-maslahatgüzarları, serbest bırakılması için çağrı yaparlar.

Sözde İş insanı Osman Kavala ‘nın serbest bırakılması çağrısı yapan ABD, Almanya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İsveç, Kanada, Norveç ve Yeni Zelanda'nın Ankara büyükelçileri, Dışişleri Bakanlığına çağrıldı. Bazı ülkelerin büyükelçileri, bazılarının da maslahatgüzarları, saat 10.00'da eş zamanlı olarak bakanlığa girdi. Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Faruk Kaymakçı, söz konusu ülkelerin büyükelçi ve maslahatgüzarları ile görüşerek, rahatsızlığını dile getirdi.

Şimdi muhalefetin üfürdüğü ıslıkla at suyunu içti mi? İşte böyle ürümesini bilmeyen itlerin sürüye kurt çağırdığı gibi muhalefette böyle cahilce hareketler yaparak boşu boşuna bize zaman kaybettirmiş oldular. SELAM VE DUA İLE.